Venemaa eitab seotust Snowdeni reisiplaanidega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuni 2013 kell 12:38Venemaa eitas teisipäeval igasugust seotust USA luureinfo lekitaja Edward Snowdeni reisiplaanidega ja mõistis hukka Washingtoni süüdistused, nagu abistaks Moskva jooksikut. “Me ei ole mingil moel seotud ei hr Snowdeni, tema suhetega USA kohtusüsteemiga ega tema liikumisega mööda maailma,” ütles Vene välisminister Sergei Lavrov.

Lavrovi sõnul “ei ole Snowden Venemaa piiri ületanud”. Välisminister nimetas “alusetuteks ja vastuvõetamatuteks” katseid süüdistada tema kadumises Venemaad.

 

Snowden on turvalises kohas

USA luureinfo lekitamise pärast tagaotsitav endine Luure Keskagentuuri (CIA) kaastöötaja Edward Snowden on turvalises paigas, ütles eile veebilehe Wikileaks asutaja Julian Assange lähemalt täpsustamata.

Assange’i sõnul on Snowden ja teda saatev Wikileaksi töötaja Sarah Harrison “hea tervise juures ja turvalises paigas ning ühenduses oma juristidega”.

Snowden kavatses meedia teatel sõita esmaspäeval Vene reisilennukiga Moskvast Kuubale, kuid lennukis olnud ajakirjanike sõnul 30-aastane ameeriklane salongi ei sisenenud ja tema nimele registreeritud istekoht jäi tühjaks.

Assange ei soostunud USA ähvarduste tõttu ütlema, millises riigis Snowden tema andmetel viibib.

Snowden pages mais Hongkongi, kust ta pühapäeval Moskvasse lendas.

USA tühistas pühapäeval endise Luure Keskagentuuri (CIA) kaastöötaja passi, et takistada tema reisimist. Assange sõnul kasutas Snowden Hongkongist lahkudes Ecuadori väljastatud pagulasdokumenti. Ecuadori välisminister on teatanud, et Snowden esitas sellele Lõuna-Ameerika riigile asüülitaotluse.

 

Allikas: BNS

Lisalugemine: Reuters

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt