Hiina meedia: Snowdeni väljaandmine oleks “reetmine”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 11:20 

Endise USA luuretöötaja Edward Snowdeni väljaandmine Ühendriikidele oleks tema “usalduse reetmine” ja mõjuks halvasti Pekingi mainele, kirjutas esmaspäeval Hiina riiklik ajaleht Global Times. Global Timesi juhtkiri on Hiina meedia seni kõige jõulisem avaldus USA julgeolekuameti jälgimisprogrammid paljastanud ja end praegu Hongkongis varjava Snowdeni väljaandmise vastu, vahendab BNS.

 

USA alustas Snowdeni suhtes kriminaalmenetlust ja on lubanud võtta kasutusele kõik vajalikud meetmed, et riikliku julgeolekuameti (NSA) endine lepinguline töötaja vastutusele võtta.

Hiina võimud on olnud Snowdeni suhtes napisõnalised. Välisministeerium teatas eelmisel nädalal, et neil “ei ole juhtumi kohta infot”. Hiina ajakirjandus on varem märkinud, et Peking peaks lähtuma avalikust arvamusest ja keelduma lekitaja väljaandmisest.

Global Timesi juhtkiri hoiatas Pekingit Snowdeni kodumaale saatmise korral “mainekaotuse eest”. “Erinevalt tavalisest kurjategijast ei teinud Snowden kellelegi viga. Tema “kuritegu” seisnes USA valitsuse kodanikuõiguste rikkumise kohta info lekitamises,” kirjutas ajaleht. “Snowdeni USA-le väljaandmine ei reedaks üksnes tema usaldust, vaid petaks ka maailma ootusi. Hongkongi mainel oleks igaveseks plekk.”

Hiljutise küsitluse kohaselt leidis 49,9 protsenti Hongkongi elanikest, et Snowdenit ei tohiks USA-le välja anda. Väljaandmist toetas 17,6 protsenti vastanutest, 32,4 protsendil puudus kindel seisukoht.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Channel News Asia

Foto: news.com.au

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt