Vice Media näitel: lähed woke’iks, lähed pankrotti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2023 kell 15:44Shane Smith, Vice Media üks asutajatest, kuulus 2015. aastal Kanada rikkaimate inimeste hulka. Vice’ist lahkus ta 2018 märtsis. Fotol 2017. aastal Mobile World Congressil Barcelonas. Foto: Wikimedia Commons / Stefan Schäfer, Lich

Vasakprogressiivse ajakirjanduse lipulaeva Vice Mediat ähvardab finantskrahh: kui 2017. aastal hinnati meediamaja väärtuseks 5,7 miljardit dollarit, siis pärast seda on toimunud enneolematu langus käsikäes kompromissitu pühendumisega woke-ideaalidele.

 

Pärast seda, kui woke-veebiportaal (woke – hoiatus rassiliste eelarvamuste ja diskrimineerimise suhtes) BuzzFeed teatas mõne nädala eest, et peab sulgema ja koondama uudisteosakonna töötajaid, on nüüd pankroti poole tüürimas ka progressiivse internetimeedia veteran Vice. 1994. aastal Kanadas punkajakirjana asutatud Vice on viimastel aastakümnetel tohutult kasvanud ning alles 2017. aastal hinnati selle väärtuseks 5,7 miljardit dollarit.

Tundub aga, et sellest väärtusest pole nüüd enam kuigi palju järel. New York Times tsiteeris Vice’i töötajaid, kes teatasid, et endine progressiivse ajakirjanduse lipulaev on pankrotti minemas. Kuigi väljaandel on praegu kuni viis võimalikku ostjat, on aega vähe ja õigeaegne ülevõtmine tundub iga päevaga üha vähem tõenäoline.

 

Gavin McInnesi lahkumine

Veebi- ja televisiooniosakond vallandas oma töötajad veidi enam kui nädal tagasi. Kunagine trükiajakiri oli oma eduloo jooksul jõudsalt laienenud, tal oli isegi oma filmistuudio, kus toodeti dokumentaalfilme, ja telesaade eraringhäälingus HBO. Kuid viimaste aastate jooksul on taas toimunud koondamisi ja katse kasumlikult tegutseda on korduvalt ebaõnnestunud.

Aastal 2008 lahkus üks Vice’i asutajatest Gavin McInnes ajakirjast pärast “sisemisi lahkarvamusi” oma kahe kaasasutajaga. Kumbki pool ei soovinud detailidesse laskuda, aga kui McInnesist on sellest ajast peale saanud New Righti kommentaator ja kirjanik (sealhulgas Rebel Medias) ning ta on asutanud meesteliikumise Proud Boys, on Vice järk-järgult nihkunud woke-ideoloogiasse.

Vice Media valmistub pankrotiavalduse esitamiseks, mis tähendaks kunagise kuuma meedia-idufirma lõppu.

Allikas: Twitter

MeToo skandaal

Pärast uue veebiajakirja avamist 2012. aastal lõi äri alguses õitsele. Suured korporatsioonid nagu Disney investeerisid ettevõttesse ning 2013. aastal liitus Vice’iga isegi Rupert Murdochi 21st Century Fox. 2019. aastal üritas muu hulgas Foxi aktsiaid ostnud Disney 3 miljardi dollari eest täielikku ülevõtmist, kuid see ebaõnnestus.

Tumedad pilved hakkasid ettevõtte peakohale kogunema juba siis. 2017. aastal rap

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt