Kuidas taltsutada internetti: kui sulle meeldis Suur Vend, kohtu Google’i Suure Emaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. november 2022 kell 15:07Foto: Pixabay / Simon

Unustage Big Brother, Big MUM on Google’i uus tööriist konservatiivide mahasurumiseks. MUM-i ehk Multitask Unified Modelit reklaamiti eelmisel aastal ettevõtte uue masinõppe algoritmina. MUM-i kirjeldati algselt kui uuenduslikku viisi, mis võimaldab Google’i sureval otsinguteenusel vastata loomuliku keele küsimustele, tuginedes mitmele allikale. Kuigi MUM-i rakendused tundusid algselt apoliitilised, muutus see kiiresti… Artikli autor on David Horowitzi vabaduskeskuse ajakirjanikDaniel Greenfield.

 

Google päästis MUM-i esmalt valla selleks, et võidelda info vastu, mida ta pidas COVID-i “desinformatsiooniks”, tagades, et kõik näeksid “kvaliteetset ja õigeaegset teavet usaldusväärsetelt tervishoiuasutustelt nagu Maailma Terviseorganisatsioon”. Vähendades allikate arvu ainult nendele, mis on tema tegevuskavaga nõus, suudab Google pakkuda kiireid tulemusi ja vabaneda erinevatest seisukohtadest.

Forbesi artiklis kirjeldati, kuidas MUM “kontrollib teavet mitmest usaldusväärsest allikast”, et võimaldada “süsteemil jõuda üldisele konsensusele”. Google oli kunagi rajanud oma otsingu interneti tohutu mitmekesisuse ümber, kuid viimase kümnendi on ta kulutanud internetisügaviku mitmekesisuse ja sügavuse tühjaks ammutamisele ning asendanud selle oma pinnapealse madala konsensusega.

Google on ammu lakanud olemast viis erinevate vastuste leidmiseks ja selle otsingutulemused on tahtlikult korduvad. Otsing on illusioon. Kasutaja arvab, et ta sirvib internetti, kui ta tegelikult Google’i müüriga ümbritsetud aias tühjalt rattail ringi käia laseb. See on kõige ilmsem ostlemises ja poliitikas: kaks valdkonda, kus Google’il on tugevad huvid ja mis üritab kasutajaid manipuleerida uskuma, et nad uurivad valikuid, kui neile toidetak

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt