Poliitkorrektne pussy-ühiskond tungib peale: FIA suukorvistab F1 sõitjad 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. detsember 2022 kell 14:06FIA teatas üleeile (20.12.2022), et edaspidi peavad F1 sõitjad saama nõusoleku, et teha poliitilisi avaldusi. Kuigi praegu on F1-s talvevaheaeg, siis ilma FIA juhtograni reegliteta hakkama ikkagi ei saada. Seekord on tegemist muudatusega rahvusvahelises spordikoodeksis (ISC), mis sisuliselt suukorvistab sõitjad. Tegemist on järjekordse näitega pussy-ühiskonnast, kus kõiki kutsutakse üles üksteise peale koputama, alati peab olema poliitiliselt korrektne ning loomulikult levib ka “mida-teised-minust-arvavad-ajuviirus”. 

 

ISC muudatused tähendavad nüüd, et sõitjad vajavad FIA kirjalikku luba, kui nad soovivad teha “poliitilist, usulist ja isiklikku avaldust või kommentaari”. Neid reegleid ei järgi ainult F1, sest need kehtivad kõikidele FIA ​​meistrivõistlustele – alates rallist kuni kardisõidu ja üheistmelisteni. 

See uus reegel kuulub reeglite rikkumist käsitleva artikli alla. See on seotud „poliitiliste, religioossete ja isiklike avalduste või kommentaaride üldise esitamisega, aga eelkõige sellega, mis on vastuolus FIA poolt oma põhikirja alusel propageeritud neutraalsuse üldpõhimõttega”. 

Mitmed F1 sõitjad pole olnud häbelikud võtmas sõna neile olulistes ühiskondlikes probleemides: näiteks maailmameister Lewis Hamilton on korduvalt tähelepanu juhtinud rassilisele diskrimineerimisele ning Matrixi propaganda lõksu langenud maailmameister Sebastian Vettel kliimamuutustele ja LGBTQIA+ kogukondade toetamisele.  

Irooniline kogu asja juures on see, et mitte ükski F1 sõitja ei ole teinud häält ajaloo suurima pettuse – koroona hoax’i ja kogu sellega kaasneva, sh vaktsineerimise kohta.  

F1 youtuber Tommo tegi huvitava tähelepaneku seoses FIA uue spordikoodeksiga: kui näiteks F1 sõitja on mõne äärmiselt polariseeriva teema osas häälekas, näiteks ta on abordivastane, aga kui FIA ei luba tal sellel teemal sõna võtta, kas siis FIA on seega abordi pooldaja? Või kui on vastupidi? Kas FIA ise võib seisukohti võtta? 

 

Üldiselt peaksid inimesed lahti laskma oma orjamentaliteedist ning vähem maske kandma (sh ka nähtamatuid maske), sest mida rohkem enesetsensuuri inimesed endale lubavad, seda rohkem tsensuuri rakendavad ka suuremad jõud. 

Kui me selles suunas jätkame, võib varsti F1 kinni panna, sest kiirus on ohtlik. Ja kõik, mis on ohtlik, tuleb ära keelata. 

Jätame aga iroonia kõrvale ja küsime lõpetuseks: kas FIA uued reeglid on seotud sellega, et F1 on paratamatult tänase religiooni kohaselt suure CO2 jalajäljega ettevõtmine ning sellisele organisatsioonile ei tule kasuks, kui mõni woke-sõitja sellele “probleemile” tähelepanu juhiks?

 

Allikad: Motosport, video artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt