Video: Ukraina parlamendis läks taas kord kakluseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2014 kell 16:39kaklusUkraina parlamendiistungid on kuulsad füüsiliste kakluste poolest, neid tuleb seal ette lausa mitu korda aastas. Tänasel Ukraina ülemraada istungil süüdistas kommunistliku partei juht Petro Simonenko valitsust selles, et just nende tegevus on viinud ebastabiilsuseni Ida-Ukrainas.

 

Ta väitis, et separatistlikud väljaastumised tulevad seestpoolt, mitte väljast, vahendas ERR. Seepeale tormasid kaks parlamendisaadikut tema juurde ja surusid ta kõnepuldist jõuga välja, peale mida jooksid kokku ka teised saadikud ja algas üleüldine kaklus, mille järel kuulutati ülemraada istungil välja vaheaeg.

Hiljem, kui istung sai jätkuda, võttis Ukraina ülemraada vastu kriminaalkoodeksi muudatused, mis karmistavad Ukraina rahvusliku julgeoleku ohustamise eest ette nähtud karistusi.

Teatavat tegevust eesmärgiga rikkuda Ukraina territoriaalset terviklikkust karistatakse edaspidi vabadusekaotusega kolmest kuni kümne aastani. Juhul, kui selline tegevus viis inimeste surmani või muude raskete tagajärgedeni, on karistuseks kümne- kuni 15-aastane või eluaegne vabadusekaotus.

 

Allikad: ERR, ITAR-TASSRuptly TV

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt