Ida-Ukraina oblastid hakkavad iseseisvuma?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. aprill 2014 kell 15:42donetsk_sightseeingKyiv Posti andmetel tungisid 6. aprillil venemeelsed aktivistid Ida-Ukraina oblastites Donetskis, Harkivis ja Luganskis valitsushoonetesse, aktsiooni kutsutakse vene meedias juba “Vene kevadeks”. Donetskis kohaliku oblastinõukogu hõivanud venemeelsed teatasid esmaspäeval isehakanud rahvanõukogu erakorralisel koosolekul vastuvõetud otsusest, kuulutada välja sõltumatu Donetski vabariik. Referendum kavatsetakse korraldada enne 11. maid kolmes eelmainitud oblastis korraga.

 

Väidetavalt koostasid aktivistid ka pöördumise Venemaa presidendi Vladimir Putini poole, kes võiks meeleavaldajate arvates saata Ida-Ukrainasse “rahukaitseväed”, juhul kui Kiiev saadab piirkonda Ukraina üksused. Varem olevat separatistid nõudnud sellise otsuse vastuvõtmist legitiimsel oblastinõukogu istungil, kuid saadikud loobusid kokku tulemast, vahendab ERR.

Ukraina presidendi kohusetäitja ja ülemraada esimees Oleksandr Turtšõnov teatas, et Ida-Ukraina viimased arengud on Venemaa erioperatsiooni teine etapp: “Eile algas Venemaa Föderatsiooni läbiviidava Ukraina-vastase erioperatsiooni teine laine, mille eesmärgiks on destabiliseerida olukorda riigis, kukutada Ukraina võim, nurjata valimised ning kiskuda meie riik lõhki.”

Välisminister Andrei Deštšitsa sõnul on mitmed valitsuse liikmed juba teel Ida-Ukrainasse, et pingeid lahendada. Ta lisas, et peagi alustatakse sealsetes linnades infokampaaniat, milles tutvustatakse Euroopa Liidu ja NATO-ga koostöö tegemise kasulikkust.

 

Allikad: Kyiv Post, ERR, KP 2

Foto: orangesmile.com 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt