Delfi: Venemeelsed aktivistid Eestis hakkavad meeleavaldusi korraldama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2014 kell 9:48Vaated_3a.TIFDelfi artikli kohaselt kirjutab Vene ajaleht Izvestija, et aprillis toimub Tallinnas kaks meeleavaldust, mille organiseerib ühendus Russkije v Estonii. Esimene on kavandatud 12. aprilliks Venemaa saatkonna juurde, ning sellest osavõtjad kavatsevad väljendada solidaarsust Krimmi ja Ukraina kaguoblastitega.

 
Teine meeleavaldus on Izvestija teatel kavandatud 20. aprillile Eesti Vabariigi parlamendihoone ette. Siis kavatsetakse juhtida tähelepanu sellele, et enamik Eesti linnu on asutatud venelaste poolt või on kuulunud Venemaa koosseisu. “Praegu elab kõige suurem hulk venekeelseid riigi kirdeosas, 160 000-180 000 inimest, ja kui ka iga teine neist võtab aktiivse seisukoha, on võimalik moodustada algatusgrupid ja nõuda referendumit Eestist eraldumise küsimuses,” ütles rahvusvahelise antifašistliku liikumise Maailm Ilma Piirideta Eesti osakonna presiidiumi liige Dmitri Linter.

Sündmused Ukrainas on andnud stiimuli tegutsemiseks venekeelsele elanikkonnale kogu Baltikumis, kirjutab Izvestija. Pärast referendumit Krimmis algatati internetis allkirjade kogumine kogu Läti Venemaaga ühinemiseks. Läti eriteenistused sekkusid siiski kiiresti ja võtsid aktivistid jälgimise alla, kirjutab Izvestija.

 

Loe pikemalt: Delfi

Vaata ka: Izvestija

Foto: tallinn24.info

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt