Video: USA saatis orbiidile järjekordse luuresatelliidi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2013 kell 18:15USA Vandenbergi õhujõududebaasist startis eile võimas rakett, mis viis orbiidile luuresatelliidi. Rakett suudab vedada kuni 24 tonni Maa-lähedasele orbiidile või 11 tonni orbiidile, mida kasutavad kommunikatsioonisatelliidid. Seekordne reis viis Maa-lähedasele orbiidile ning kandis satelliitide abil tehtava luure eest vastutava agentuuri (National Reconnaissance Office) tehnikat. Kuna tegemist on salastatud operatsiooniga, pole avaldatud ka täpsemaid andmeid, kuid analüütikud on öelnud, et ilmselt on tegemist miljard dollarit maksva luuresatelliidiga, mis suudab teha maapinnast nii detailseid pilte, millelt on võimalik tuvastada näiteks täpne automark.

 

See oli võimsa Delta IV Heavy raketi teine start California rannikul asuvast Vandenbergi baaist. Eelmise stardi ajal 2011. aasta jaanuaris oli müra kuulda 80 kilomeetri raadiuses, seekord prooviti kolm mootorit käivitada üksteise järel, et start pisut vaiksem oleks.

 

Vaata videot stardist:

 

 

Allikad: NBC, Yahoo!, Los Angeles Times

Foto: ekraanikuva

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt