Venemaa teadlased ja poliitikud kavandavad meteoriidikilpi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2013 kell 16:23 

Veebruaris Venemaal alla kukkunud meteoriit on pannud sealsed poliitikud ja teadlased mõtlema, kuidas end edaspidi selliste ohtude eest kaitsta.

 

Teisipäeval toimunud konverentsil teatas Venemaa kosmoseagentuuri juht Vladimir Popovkin, et nad hoiavad silma peal Apophise asteroidil, mis peaks Maale lähedale jõudma 2036. aastal. NASA on küll välja arvutanud, et asteroidi poolt Maale kujutatav oht on üliväike, kuid venelastel on plaan kinnitada 2029. aastal Apophise pinnale majakas, mis võimaldaks objekti liikumist veelgi täpsemalt ennustada.

Popovkin lubas esialgset riiklikku meteoriiditõrje plaani juba selle aasta lõpuks, kuid seirega saaks alustada alles umbes viie aasta pärast.

Samal konverentsil sai sõna ka Oleg Šubin tuumaagentuurist Rosatom, kes tutvustas tuumarelva kasutamise võimalusi asteroidide õhkamisel. Arutuse all oli ka üha ohtlikumaks muutuv kosmoseprügi, mis ähvardab nii satelliite kui ka tööjaamu.

 

Allikad: Google, Infowars, Wired

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt