Venemaa kavandab 2020. aastaks tuumakosmoselaeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2013 kell 10:26 

Venemaal on valminud tuumakosmoselaeva kontseptsioon ja 2020. aastaks loodetakse kosmoselaev valmis ehitada, ütles töödega seotud allikas kolmapäeval: “Me oleme graafikus. Venemaa võib ehitada 2020. aastaks planeetidevahelisteks lendudeks uue põlvkonna kosmoselaeva.”

 

Riiklik kosmoseprogramm aastateks 2013-2020 sisaldab “kosmose ja telekommunikatsiooni” valdkonnas kolme projekti, milles üks on tuumajõul töötav transpordi- ja energiamoodul, vahendas BNS.

“Roskosmose ja Rosatomi ühisprojekt näeb ette kosmoselaeva saatmist ambitsioonikatele missioonidele ja tuumaenergia kasutamist,” ütles allikas, kelle sõnul algab 2013. aastal tuumakosmoselaeva prototüübi ehitamine.

Moskvast pärit Venemaa kosmoseprogrammi ekspert Igor Lisov kommenteeris, et uus kosmoselaev oleks efektiivne Marsile lennu korraldamiseks. Ta lisas, et venelaste kogemus tuumaenergial töötavate satelliitide ehitamisel tuleb kosmoselaeva komplekteerimisel samuti kasuks, kirjutas Daily Mail.

 

Allikad: BNS, Daily Mail

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt