Videod! Ka Läti põllumehed läksid tänavatele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2024 kell 10:58Läti põllumehed alustasid esmaspäeval ligi 15 linnas proteste, et juhtida tähelepanu põllumajandussektoris valitsevatele probleemidele, vahendab ERR.

 

Põllumehed nõuavad Venemaa ja Valgevene toiduainete impordi viivitamatut keelamist ilma üleminekuajata, Läti puu- ja köögiviljadele vähendatud viieprotsendise käibemaksumäära taastamist, bürokraatia vähendamist ja riiklikul tasandil kehtivate maakasutuspiirangute kaotamist, vahendab LSM.

Läti ja Leedu aktivistid kommenteerisid Telegram.ee-le, et mõlemad protestid näivad olevat osaliselt ka valitsuse ja suure põllumajandusorganisatsioonide kokkumäng, kuna osadele nõudmistele olid valitsusel lahendused juba valmis.

Siiski on põllumeeste rahulolematus paisunud suureks kogu Euroopas, lisaks Lätile ja Leedule protestitakse näiteks ka Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Itaalias, Belgias ja Sloveenias.

 

 

 

Allikad: ERR, otseallikad, lingid/videod artikli sees

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt