Moodne küüditamine: EL kiidab heaks Hollandi plaanid talupidajad välja osta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2023 kell 16:12



Foto: Twitter / ekraanikuva

Maailma Majandusfoorumi (WEF) ideoloogia „Sa ei oma midagi, aga oled õnnelik“ läheb suure hooga pärast koroonapettust edasi, sest valitsused üle maailma (ka Eestis) on samad, kes edendasid plaandeemiat. Järgmiseks sammuks on siis küüditamine, nagu me näeme näiteks Nursipalus ja Hollandis. Kuigi „ettekääne“ on kahe kogukonna juures erinev, on plaan sama: hävitada kogukonnad ja viia inimesed 100% sõltuvusse valitsusest.

 

Vaatamata Hollandi põllumeeste pahameelele kiitis Euroopa Komisjon heaks kaks Hollandi riigi kava, mille eesmärk on vähendada lämmastikureostust loomakasvatajate sundväljaostmise teel.

Hollandi valitsus pakkus välja kaks plaani, mille läbiviimine nõuab kokku 1,47 miljardit eurot (ehk 1,65 miljardit USA dollarit), et vähendada lämmastikuheidet ja täita ELi keskkonnaeesmärke. Plaanide kohaselt pakutakse põllumeestele rahalist hüvitist, et nad lõpetaksid põlluharimise ja müüksid oma loomad vabatahtlikult ära.

Selleks, et väljaostud saaksid Euroopa Komisjoni heakskiidu, peavad need vastama ELi riigiabi reeglitele, mille eesmärk on tagada võrdsed võimalused ettevõtetele kogu ELis. Eeskirjade eesmärk on takistada liikmesriikidel andmast teatud ettevõtetele või sektoritele valikulisi eeliseid, mis võivad moonutada konkurentsi ja mõjutada ELi-sisest kaubandust.

 

Protestid teevad valitsusel pinna jalge all tuliseks

Väljaostmisplaani kohaselt soovitakse hüvitada maa hind ja kulud neile põllumajandustootjatele, kes vabatahtlikult sulgevad oma farmid looduskaitsealade läheduses, aga nende plaanidega rahulolematus on viinud põllumeeste protestideni ja peaministri Mark Rutte valitsuskoalitsiooni kohatise lüüasaamiseni, vahendab Reuters.

Hollandi statistikaameti andmetel oli 2021. aasta seisuga Hollandis ligikaudu 52 000 loomakasvatusettevõtet. Hollandi põllumajandustoodete eksport oli eelmisel aastal 122,3 miljardit eurot. Nendes farmides peeti kokku umbes 97 miljonit karilooma, sealhulgas veiseid, sigu, kodulinde ja lambaid.

See ei ole esimene kord, kui Hollandi valitsus on pakkunud loomakasvatajatele väljaostmisi osana oma jõupingutustest vähendada kariloomade arvu riigis igasuguste olematute pseudoprobleemide ja valede ettekäändel nagu näiteks kliimasoojenemine ja lämmastikuheited, loomade heaolu ja muud keskkonnaprobleemid.

Allikas: Twitter

Allikas: Twitter

 

Allikad: reuters.com, agdaily.com, euronews.com, rte.ie, wtaq.com

 

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt