The Telegraph: Iirimaal plaanitav lehmade veresaun on hoiatuseks kogu Euroopale 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2023 kell 14:37Kliimapettuse ja Net Zero´ga (ehk netonullheitega) kaasnev hiilib meile aina lähemale. “Terroriorganisatsioonide” nagu Maailma Majandusfoorumi ja ÜRO juhtimisel rakendatava Great Reseti filosoofiaga võeti kõigepealt ette Hollandi põllumehed, maade sundvõõrandamise ja farmide sulgemisega, et täita EL-i süsinikuheite eesmärke. Nüüd on käes Iirimaa kord, kus valitsus uurib väidetavalt plaane oma kliimaeesmärkide saavutamiseks “välja praakida” umbes 200 000 lehma. See skeem sarnaneks veidi vabatahtlikule koondamisele, sest farmeritele pakutaks rahalisi stiimuleid lehmadest loobumiseks, nenditakse Suurbritannia väljaandes The Telegraph.

 

Briti liha- ja piimatootjad on ärevuses. Üha selgemalt joonistub välja ökomodernistlik tegevuskava, mille kohaselt tuleb tavalihast täielikult loobuda. Sellist maailmavaadet ei esinda ainult roheaktivistidest Extinction Rebellioni kamp, pardal on ka paljud maailma poliitikud ja superstaarid.

Suurte summade maksumaksja raha kulutamine produktiivloomade hävitamisele on vaid üks tahk netonullheite hullusest.

Hollandi ja Iirimaa poliitikud ei vaata isegi otsa võimalusele, et regeneratiivsed põllumajandustehnikad võimaldavad loomakasvatajatel aidata kliimamuutusi leevendada, sidudes pinnases süsiniku. Mulla süsinikusisalduse täpseks mõõtmiseks vajaliku tehnoloogia töötas hiljuti välja Briti ettevõte Ecometric. Tulemused on jahmatavad. Mõnele Briti loomakasvatajale makstakse nüüd, pärast seda, kui nende lehmade röhitsemisel tekkinud metaan on arvesse võetud, pinnasesse eraldunud süsiniku eest nn süsinikukrediiti.

Seega – kas võiks lehmade “välja praakimise” asemel muuta nende pidamise hoopis loodussõbalikumaks, mis alustuseks tähendaks näiteks teraviljapõhise veisesööda asendamist rohuga? Kuigi kindlasti on aeg üle vaadata ka liigtootmine- ja tarbimine – keelustamine ja maksustamine ei ole teatavasti kõige õigemad vahendid tasakaalu ja rahumeelse lõpptulemuse saavutamiseks.

 

Allikad: The Telegraph, Not a lot of people know that

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt