WikiLeaksi partei läheb Austraalia valimistele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. aprill 2013 kell 15:55 

Saladokumente avaldanud WikiLeaks avaldas täna plaani esitada vähemalt kolmes Austraalia osariigis – Victoria, Uus-Lõuna-Wales ja Lääne-Austraalia – oma kandidaadid ning ütles, et oleks “piinlik”, kui veebikülje asutaja Julian Assange võidaks, kuid ei saa kohale asuda, vahendas BNS.

 

Juba möödunud aastal kandideerimisplaanist teatanud Assange viibib juunist alates Londonis Ecuadori saatkonnas. Ta palus Ecuadorilt varjupaika, et vältida väljaandmist Rootsile, kus teda süüdistatakse seksuaalkuritegudes. Suurbritannia ei lase austraallasel Ecuadori sõita, sest on kohtuotsuse põhjal kohustatud ta Rootsile välja andma.

WikiLeaksi juht kardab, et Rootsi annab ta välja USA-le, kes süüdistab teda tuhandete saladokumentide lekitamises. Jurist Greg Barns, kes nimetati Assange’i kampaaniajuhiks, ütles, et WikiLeaksi parteil on kindlad kandidaadid, kes 14. septembril vähemalt kolmes osariigis mandaati püüdlevad.

Lisaks Victoria osariigis kandideerivale Assange’ile esitab WikiLeaks veel “mitu kvaliteetset kandidaati”, ütles Barns.

Assange’i võidu korral saaks WikiLeaks koha endale ka juhul, kui mees ise Austraaliasse naasta ei saa. Barnsi sõnul on valitsuse ülesanne kindlustada see, et Assange saaks Austraaliasse naasta. “See oleks rahvusvaheliselt piinlik, kui Victoria valijad ei saa senatisse seda inimest, kelle poolt nad 14. septembril hääletasid,” lisas ta.

Hoolimata Assange’ile esitatud süüdistustest on ta kodumaal populaarne. Barns eitas, et tegu on vaid strateegiaga, mille eesmärk on aidata Assange’il saatkonnast vabaneda ja Austraaliasse naasta. WikiLeaksi partei sõnul on end liikmeks registreerinud üle 500 inimese – lävend, mida nõuab Austraalia valimiskomisjon – ning liikmete poliitilised veendumused on erinevad.

 

Allikad: BNS, News Com.au, Inquirer News

Foto: The Prisma

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt