Youtube, Facebook ja Apple kustutasid kõik Alex Jonesi ja Infowarsi kanalid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2018 kell 8:01USA esivandenõuteoreetikuks nimetatud Alexander Emerick Jones on alates 1995. aastast teinud raadio- ja telesaadet “The Alex Jones Show“, kus põhiliselt lahatakse päevapoliitilisi teemasid ja vandenõuteooriaid. Lisaks Alexi enda uudisteportaalidele Infowars.com ja Prisonplanet.com edastavad saadet nii hääles kui ka pildis sajad era raadio- ja telekanalid üle terve maailma. Viimase 5-8 aasta jooksul on saate kuulatavus/vaadatavus plahvatuslikult tõusnud ja teda on nimetatud isegi alternatiivseks peavooluks (uuemal ajal ka konservatiivseks meediaks). Mõned päevad tagasi aga otsustasid Youtube, Facebook, Apple ja Spotify kustutada Jonesi ja Infowarsi kanalid ja podcastid millel oli miljoneid jälgijaid. Põhjus? Vihakõne.

 

“Meile on teatatud rikkumistest ning me sulgesime kanali, kuna seal ülistatakse vägivalda ning sellega on rikutud meie graafilise vägivalla põhimõtet. Samuti on kasutatud dehumaniseerivat kõnepruuki, mis riivab transseksuaale, moslemeid ja sisserändajaid ning sellega on rikutud meie vihakõne poliitikat,”vahendab Vanglaplaneet Infowarsi teadaannet.

Kuigi Telegrami arvamus ei ühti juba ammu väga paljudes asjades Alex Jonesi omaga, tunneme siiski muret loodud pretsedendi üle. Kelle kanalid kustutatakse järgmisena? Ja kes otsustab, kust läheb piir vihakõne ja sõnavabaduse vahelt? Teadaolevalt kaaluvad Facebook/Youtube veel paljude alternatiivsete kanalite kustutamist, alates konservatiivsematest kuni lameda Maa omadeni.

Ainuüksi Alex Jonesi isiklikul Youtube´i kanalil oli 2,4 miljonit registreerunud jälgijat ja sealseid videoid oli vaadatud üle 1,5 miljardi korra. Mida võib see käik esile kutsuda miljonite vaatajate seas? Pettumust? Viha? Usaldamatust? Ja kas seda hakatakse USA-s hoopis mõne poliitmanipulatsiooni heaks ära kasutama? Paljude alternatiivikute arvates on Infowars juba pikemat aega olnud kontrollitud opositsioon.

Jonesi kanalite sulgemine ei puududa ju ainult neid miljoneid, kes Alexit igapäevasel jälgivad. Kuna mees ja tema tegevus on teada kogu ühendriigis, siis seda uudist kajastab terve peavoolumeedia ning kommentaariumites on vallandunud tohutu sõnasõda. Jaga ja valluta…

 

Toimetas Mariann Joonas

 

Allikad: CNN, Infowars, Vanglaplaneet, LifeSite News + lingid artikli sees

Foto: infowars.com

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt