Alex Jones – 18 aastaga suurimaks alternatiivuudiste edastajaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 12:18Foto: By Sean P. Anderson from Dallas, TX, USA – Alex Jones, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Alexander Emerick „Alex“ Jones on Texasest pärit ajakirjanik ja filmitegija. Ta on alates 1995. aastast teinud raadio- ja telesaadet „The Alex Jones Show“, kus põhiliselt lahatakse päevapoliitilisi teemasid ja nn vandenõuteooriaid. Saadet edastavad nii hääles kui ka pildis sajad era raadio- ja telekanalid üle terve maailma. Alex on ka uudisteportaalide Infowars.com ja Prisonplanet.com asutaja.

 

Alex Jones on seega juba 20 aastat pühendanud suure osa oma ajast maailma valupunktide uurimise peale, olles pidevalt USA võimudele pinnuks silmas. Kuna ta võtab oma missiooni südamega ja kaotab aegajalt ka enesevalitsuse, on teda tulise loomu tõttu hulluks vandenõuteoreetikuks tembeldatud. Aga kui vaadata fakte – ehk siis Alex Jonesi paljastatud uudiste tõeks osutumise protsenti, mis on üle 95% –, on asi hullusest kaugel.

Infowarsi meeskond ei koosne ainult USA-s resideerivatest kodanikest, vaid kaasatud on ka Inglismaal ja mujal maailmas elavaid ajakirjanikke. Ühiste jõududega on sukeldutud näiteks erinevate terrorirünnakute rägastikku, millest viimastel aastatel on kõige rohkem kõneainet saanud 1995. aasta Oklahoma City pommitamine ja 2001. aasta 11. septembri rünnakud New Yorgis. Mõlema rünnakuga seoses on tema saates käinud sadu külalisi, kes on dokumentide põhjal tõestanud või andnud pealtnägijana tunnistuse, et tegu oli USA sisetööga ehk lavastatud rünnakutega, mis aeti kellegi kolmanda kaela. Lisaks on tema saadetes aastast aastasse koos majandusteadlaste abiga põhjalikult lahatud rahandussüsteemi ja krahhe. Muidugi ei jää puudutamata ka sellised teemad nagu kodanikuõiguste piiramine, politseiriik, puhast toit, vabadus jne.

Alex on üks vähestest ajakirjanikest, kes juba enne 9/11 terrorirünnaku toimumist sellest rääkis, kuna tema allikad andsid selle toimumise kohta eelinformatsiooni. Lõiku „Alex Jones Show“ 2001. aasta 25. juuli saatest võid vaadata näiteks siit: https://www.youtube.com/watch?v=bf1c0k7S7MM

Loomulikult tekitas tema seisukoht väga vastakaid arvamusi ja pärast 11. septembrit, kui Alex Jones oma saates kurvastusega nentis, et „I told you so” (Ma ju ütlesin teile – toim.), kaotas ta enamuse oma sponsoritest ja suure osa kuulajaskonnast, kellele see seisukoht vastuvõetamatu tundus.

Tänaseks on Alex Jones ja tema Infowarsi meeskond oma sponsorite ja kuulajate arvu mitmekordselt tagasi võtnud, olles konkurentsitult number üks alternatiivne uudiste edastaja maailmas. Jonesi uudistesaadetel on igapäevaselt regulaarseid kuulajad umbes 2-3 miljonit, järelkuulamiste ja Youtube’ist vaatamistega koguneb igal nädalal kuulajaid/vaatajaid 20 miljoni ringis.

Ajakirjaniku tööd tehes on teda võimude poolt ka takistada püütud ning kahel korral isegi vangi pandud. Näiteks 8. juunil 2006. aastal püüdis Alex Jones minna salaja Bilderbergi grupi kohtumisele Ottawas, Kanadas. Jones peatati aga juba Ottawa lennujaamas, kus konfiskeeriti tema pass, kaameravarustus ja enamik isiklikest asjadest. Viimaks lasti ta siiski üle piiri. 8. septembril 2007 arreteeriti Jones, kui ta protestis New Yorgi tänaval. Tol korral süüdistati teda ilma loata pasuna puhumises.

Jonesi tuntakse teravate intervjuude ja põnevate saatekülaliste poolest, kelleks on olnud Willie Nelson, Charlie Sheen, Chuck Norris, Jesse Ventura, Ted Nugent, Lou Dobbs, Tommy Chong, Christine Ebersole, Ed Asner ja paljud teised. Tavakülaliste hulka on kuulunud ka uurijad, teadlased ning poliitikud nagu Aimee Allen, Steven E. Jones, Aaron Russo, David Ray Griffin, David Icke, David Lynch ja David Mayer de Rothschild.

Alex Jones on oma seisukohti avaldanud lisaks alternatiivmeediale ka peavoolu lehtedes ja ajakirjades nagu The New York Times, Vanity Fair ja Rolling Stone Magazine. Lisaks on teda intervjueeritud saadetes „Good Morning America“, „The View“, „20/20 Downtown“, „60 Minutes“, „Fox News“, CNN, „Russia Today“ ning kaasatud saadetesse telekanalites The Discovery Channel, The History Channel, Channel 4 jpt. Jones on ise produtseerinud üle 20 täispika filmi, lisaks veel lugematul hulgal lühemaid videoid. Valiku Alexi Jonesi parimatest filmidest leiab ka infoportaalist www.vanglaplaneet.ee.

 

Toimetasid Chris Kala ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt