Viggo Mortensen: mõtle oma peaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2013 kell 22:11viggo

21. juunil andis Infowars.com-ile intervjuu Hollywoodi näitleja Viggo Mortensen, kes lisaks uutele filmidele rääkis ka poliitikast ja muust maailmas toimuvast.

 

Saatejuht Alex Jones küsis Mortensenilt, mida arvab tema NSA skandaalist, mille kohta vaid mõni aeg tagasi oleks öeldud vandenõuteooria. Lisaks uuris Jones, kas näitleja arvates on praegu toimumas ärkamine.

Viggo: “Kindlasti on toimumas ärkamine, sest nendest asjadest räägitakse väga palju. Aga inimeste tähelepanu on väga lühiajaline. Mida rohkem meil on kõiksugu erinevaid äppe, nutitelefone, arvuteid, seda rohkem informeeritumad me loogiliselt võttes peaksime olema. Kuid inimesed eelistavad omaks võtta infot, mida nad juba varasemast usuvad. Ja nende tähelepanu koondub lõpuks ikkagi tühjale-tähjale – kui palju praegu massides räägitakse NSA-st või droonirünnakutest? Tegelikult mitte eriti.” Näitleja arvates loodavad poliitikud selle peale, et nad võivad visata inimestele ette “tüki juustu”, mis nad siis olulise juurest kõrvale meelitaks, ja tavaliselt see neil ka õnnestub. NSA teemadel pidas Mortensen valitsuse käitumist silmakirjalikuks ning Edward Snowden on tema arvates väga julge.

Mees rääkis ka, kuidas ta oli kunagi suur Obama toetaja, kuid nüüd ei suuda ta presidendi käitumist ja otsuseid heaks kiita. Tema arvates ei erine Bushi ja Obama administratsioonid teineteisest karvavõrdki.

Mortensen kutsus inimesi üles loobuma virtuaalsest maailmast päris-maailma kasuks. Kasvõi paariks tunniks telekast-arvutist eemaldumine teeks head. Tema sõnul on maailma asjadega tutvumine ja iseenda avardamine omavahel seotud ning pigem peaks arendama omaenda isiksust kui laskma end teistel mõjutada.

“Kui sind huvitab, mis tegelikult toimub, siis pead sa pingutama,” ütles ta. “Kuula inimesi ja loe inimesi, kellega sa isegi ei pruugi nõustuda, kuid tutvu teiste vaatenurkadega.”

“Mõtle oma peaga. Vasakpoolsed, parempoolsed, kõik ajakirjanikud, kõik kommentaatorid – neil on oma eesmärk. Mõtle ise. Arvuti ei sööda sulle kõike ette, kui sa ise ise mujalt infot juurde ei otsi,” jutustas Viggo ja mainis ka, et ta loeb ise Infowarsi regulaarselt.

 

 

Vaata tervet intervjuud siit (kokku 26 minutit):

 

Allikas: Infowars

Foto: Nicolas Genin / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt