USA valitsus: Area 51 on olemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. august 2013 kell 13:30USA valitsus tunnistas viimaks salajase sõjaväebaasi Area 51 olemasolu. Sadade lehekülgede pikkune dokument kirjeldab Nevada osariigis asuva baasi loomist. Sõltumata paljudest tõenditest, ei maini dokument midagi, mida võiks seostada tulnukatega.

 

 

George Washingtoni Ülikool avalikustas dokumendi “U-2 lennuki salajane ajalugu” (ingl. The Secret History of the U-2), mis teiste seas mainib ka Area 51 olemasolu, kus külma sõja ajal testiti salajasi projekte. Dokument ei sisalda siiski infot tulnukate kohta.

Dokument kirjeldab sõjaväebaasi teket järgmiselt: “Richard Bissell ja kolonel Osmund Ritland lendasid 12. aprillil 1955. aastal üle Nevada osariigi. Nad märkasid ülevalt pikka tasast maandumisraja taolist ala kinnikasvanud Groomi järve ääres.” Pärast maandumist otsustati, et see on ideaalne koht sõjaliste katsetuste läbiviimiseks. Avaldatud dokumentides on mõned Area 51 mainimised, mis on jäetud kinnikaetuks.

Kuigi USA valitsus tunnistab sõjaväebaasi alles nüüd, on see üks halvasti hoitud saladus. Mitmed inimesed on väitnud, kuidas nad on näinud lennumasinaid baasi kohal manööverdamas, mida tuntud aeronautika ei võimalda. Levinuim teooria seoses Area 51-ga on see, et seal varjatakse ja uuritakse tulnukaid ja nende tehnikat.

 

 

 

Osa infost Area 51 kohta pärineb Robert Scott Lazarilt, kes väidab end olevat töötanud Area 51 naabruses salajasel objektil S4, kus ta uuris tulnukate lennuaparaati, mis kasutas kütusena elementi 115. Kriitikute sõnul ei ole Lazar füüsika vallas pädev ega oma ka tegelikult teaduskraade, mida ta väidab endal olevat.

Kuigi maailmas on veel palju sündmusi ning kohti, mida valitsused tahavad rahva eest saladuskatte all hoida, on avalikustatud informatsioon siiski märgilise tähendusega.

 

 

Allikad: VabaMeedia, Forte, Topinfopost, Gizmodo

Pilt: photorecon.net

 

Toimetas Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt