Kasahstan soovib Bajkongõri kosmodroomi turistidele avada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. mai 2013 kell 19:56NPP Delta II Launch

Kasahstani Kõrgõlorda oblasti valitsus tegi ettepaneku, et oblastis asuva Bajkongõri kosmodroomi startidest võiks teha turismiatraktsiooni, vahendab BNS.

 

“See on atraktiivne piirkond ning minu arvates tunneksid ka investorid selle vastu huvi. Kosmoserakettide stardid Canaverali neemelt on suursündmused, mis meelitavad ligi arvukalt turiste. Me sooviksime, et inimesed vaataksid pealt ka Bajkongõri kosmosestarte,” ütles Kõrgõlorda oblastivalitsuse asejuht Natalja Godunova kolmapäeval ajakirjanikele kuuendal Almatõ majandusfoorumil.

“Loomulikult on see piiratud juurdepääsuga ala, nii et me ei paku välja, et turiste lubatakse otse kosmodroomile. Starti võib vaadata eemalt, nii et [turismi]infrastruktuuri võib töötada välja linna, mitte kosmodroomi ümber. Me ootame ettepanekuid,” ütles ta.

Kohalikud võimud on huvitatud projekti võimalikult kiirest teostamisest. “Me peame läbirääkimisi suuremate ja mainekate turismifirmadega,” ütles Godunova. Ta lisas, et projekt võib nõuda kümnete miljonite dollarite suuruseid investeeringuid.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Atlas Aerospace

Foto: NASA

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt