Vene kosmonaudid viivad olümpiatõrviku avakosmosesse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2013 kell 16:58 

Vene kosmonaudid viivad enne 2014. aasta Sotši olümpiamänge süütamata olümpiatõrviku avakosmosesse, teatas Vene kosmoseagentuuri asejuht pühapäeval. “See ei ole koopia, vaid täpselt samasugune nagu tõrvik olümpial,” ütles Vene kosmoseagentuuri Roskosmos asejuht Vitali Davõdov uudisteagentuurile Interfax, vahendab BNS.

 

Tema sõnul on tseremoonias kokku lepitud Vene olümpiakomiteega, kuid ta ei avaldanud ürituse üksikasju. Tõrvikut ei süüdata, sest see ei ole Rahvusvahelises Kosmosejaamas (ISS) lubatud.

Üks kosmosetööstuse allikas ütles Interfaxile, et kosmonaute ISS-i viiva kosmoselaeva graafikut muudetakse tseremoonia nimel. Tõenäoliselt käivad tõrvikuga avakosmoses Vene kosmonaudid Oleg Kotov ja Sergei Rjazanski, kes naasevad Maale 12. novembril, ütles allikas.

Kui tõrviku kosmosesse viimise jaoks antakse tõepoolest luba, saab sellest juba teine olümpiatõrvik Rahvusvahelise Kosmosejaama pardal. 2000. aasta mais saadeti orbiidile Sydney suveolümpiamängude tõrviku koopia.

 

Allikad: BNS, Space.com

Foto: NASA/Sochi 2014/Space.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt