Astronaut ja rokkar salvestasid esimese kosmose-Maa dueti – vaata videot!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 8:50kosmose duett

Reedel esitleti esimest duetti, mille üks osapool musitseeris kosmoses ja teine planeedil Maa. Loo nimega “I.S.S. (Is Somebody Singing)” (Kas keegi lauab) laulsid-mängisid sisse praegune Rahvusvahelise Kosmosejaama komandör Chris Hadfield ja ansambli Barenaked Ladies solist Ed Robertson. Mõlemad mehed on kanadalased.

 

Vaata loo videot siit.

 

Astronaudi esitust edastati satelliitide abil ja miksiti Toronto stuudios. Nii Hadfield kui ka Robertson mängisid kitarri ja laulsid. Maa-poolses stuudios oli lisaks ka veel bänd ja tütarlastekoor.

Loo kirjutasid mehed kahepeale juba varem. “Me oleme vanad sõbrad ja see tundus toreda projektina,” rääkis Robertson. Komandör Hadfield on kosmoses olles kirjutanud juba päris mitu lugu ja plaanib peagi albumi avaldada.

 

Maikuus esitab astronaut loo uuesti, seekord koos muusikaõpilastega üle kogu riigi. Projekt võetigi ette Kanada muusikaõpilaste iga-aastase ürituse Music Monday raames.

 

Kanada Kosmoseagentuuri astronaut Chris Hadfield oma kitarriga Rahvusvahelises Kosmosejaamas 2012. aasta detsembris.

 

hadfield

 

Allikad: NPR, Zee News

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt