Läti valitsus astub 54 elu nõudnud poevaringu tõttu tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. november 2013 kell 15:30Läti peaminister Valdis Dombrovskis teatas kolmapäeval pärast kohtumist president Andris Bērziņšiga valitsuse tagasiastumisest seoses kümnete inimeste elu nõudnud Riia poevaringuga. “Ma teatan, et võtan tragöödia eest poliitilise vastutuse ja astun peaministriametist tagasi,” ütles Dombrovskis, kes astus ametisse 2009. aasta märtsis. Tagasiastumist võis mõjutada ka koalitsiooni lagunemine ja uute parteide asutamine.

 

“Tragöödiat [Maxima poe varingut] ja sellega seotud asjaolusid arvestades on vaja valitsust, millel oleks parlamendis enamuse toetus ja mis suudaks riigis tekkinud olukorra lahendada.” Dombrovskis tänas Läti elanikke toetuse eest ja palus vigade pärast vabandust, vahendab BNS.

“Ma tahan tänada Läti elanikke toetuse eest ajal, mil me tegime tööd rahandus- ja majanduskriisist jagusaamiseks, et aidata Lätil kasvuteele naasta. Ma palun vabadust asjade eest, mis ei õnnestunud. Ma usun tõesti, et vaja on uut valitsust, millel oleks parlamendienamuse toetus ja mis oleks suuteline uue usaldusmandaadiga olemasolevad probleemid lahendama.”

President Bērziņš soovitas lätlastel pöörata pilgud tulevikku, ja teatas, et 4. detsembril koguneb riiklik julgeolekunõukogu Maxima tragöödia tagajärgi ja edaspidiseid samme arutama.

Riia Maxima kaubanduskeskuse katus varises 21. novembril sisse. Õnnetuses sai surma 54 inimest.

 

Läti endine riigikontrolör kavatseb panna aluse uuele rahvaliikumisele

Läti endine riigikontrolör Inguna Sudraba kinnitas kolmapäeval varasemaid teateid oma kavatsuse kohta panna alus uuele rahvaliikumisele, kuid jättis siiski täpsustamata paljud uue liikumise olulised aspektid.

Sudraba sõnul käivitab ta uue liikumise selleks, et luua poliitiline süsteem, mis tegutseks rahva hüvanguks ega teeniks vaid teatud indiviidide huve, nagu praegu. Rahvaliikumist ei ole plaanis formaliseerida ning lähitulevikus ei ole kavas vastu võtta ka ühtegi statuuti.

Endine riigikontrolör ei soovinud veel anda konkreetseid vastuseid uue rahvaliikumise võimaliku liidri, liikmete, nime ega juriidilise staatuse kohta, kuid märkis, et ise ta liikumist juhtima asuda ei plaani.

 

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, LETA, The Baltic Course, BNN

Foto: mk.gov.lv

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt