Läti eurovastastel ei õnnestunud algatada parlamendi laialisaatmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2013 kell 9:00Läti eurole üleminekut vastustaval vabaühendusel ei õnnestunud koguda piisavalt allkirju, et algatada parlamendi praeguse koosseisu laialisaatmist, vahendab BNS.

 

Parlamendi laialisaatmise algatamiseks pidanuks vabaühendus Läti lattide eest! koguma teatud aja jooksul vähemalt 10 000 toetusallkirja. Ühendus süüdistab parlamenti otsuses loobuda rahvusvaluutast ja minna üle eurole.

“Meie ühendusel ei õnnestunud kodanike passiivsuse ja vähese rahastamise tõttu koguda 10 000 allkirja,” tunnistas ühenduse juht Andris Orols BNS-ile.

 

10 000 lätlase allkirja saanud ideed võivad saada seadusteks

Läti rahval on olemas internetilehekülg, kus inimeste ideed võivad saada seadusteks. ManaBalss avati 2011. aastal ning üsna pea võttis parlament vastu seaduse, et kõik kodanikualgatused, millele on kogutud vähemalt 10 000 allkirja 16-aastastelt või vanematelt kodanikelt, peavad jõudma parlamendis arutlusele.

Kaks populaarset ManaBalssi ideed – et parlament peab toetama ManaBalssi-suguseid digiallkirjadega kodanikualgatusi ja et riigil peab olema ülevaade offshore-ettevõtete tulusaajatest – on parlamendi poolt seadustena vastu võetud.

 

 

Allikad: BNS, New York Times

Foto: epn.ge

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt