Uudiseid Lätist: Vike-Freiberga sajatas poliitilist kriisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. detsember 2013 kell 13:00Vike-Freiberga sajatas poliitilist kriisi Lätis

Vaira Vike-Freiberga sajatas poliitilist kriisi Lätis, mis käivitus väga pikka aega võimul olnud peaministri ootamatu tagasiastumisega novembri lõpus. Ekspresident võttis kummalise olukorra kokku sõnadega, et kui kahe Lätti jäänud miljoni hulgast ei leita peaministrit, siis jääb üle heita hauda ja tõmmata ise kirstukaas peale.

Allikas: Delfi

 

Riias avati šokolaadimuuseum

Kondiitrivabrik Laima avas Riias šokolaadimuuseumi. Muuseum asub tootmiskompleksi ennesõjaaegses juurdeehituses Miera tänaval. Laima asutati 1870. aastal ja ekspordib toodangut 27-sse riiki.

Allikas: Apollo

 

Läti pani lätlased koomiksitesse

Läti pani lätlased koomiksitesse ehk Lätis avaldati riigi poolt immigrantidele nende kohalikku ühiskonda integreerumise soodustamiseks mõeldud koomiksikogum “Reisijuht lätlaste mõttemaailma”.

Koomiksite kaudu seletatakse lahti, miks Läti ja lätlased on just sellised, nagu on ning ja mida kõike head Lätis on korda saatnud immigrandid.

Allikas: Delfi

Foto: balticreports.com

 

Toimetas Ain Hinsberg*

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt