Uudiseid Lätist: toidukaupade hinnad on dekaadiga tõusnud üle 100%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2013 kell 11:08Lätis võrreldi 2003. ja 2013. aasta toiduainete hindu

Euroeelses Lätis võrreldi toiduainete hindu 2003. ja 2013. aasta lõikes. Odavamaks on läinud ainult kartul, mõned puu- ja köögiviljad ja ühte tüüpi juust, samal hinnatasemel on püsinud ainult Bārbele karamellikommid ning kõik ülejäänud toiduained on muutunud kordades kallimaks (näiteks või 121%, piim 124%, riis 117%).

Allikad: Apollo

 

Lätis on telegrammide saatmine endiselt elujõuline

Lätis ei ole postiteenuste hulgast kadunud telegrammide saatmine, kuna igakuiselt saadetakse vastavas formaadis sõnumeid seal sadu. Tavatelegrammi hind on 1.48 ja kiirlähetus 2.06 eurot.

Allikas: Delfi.lv

 

Lätis karmistuvad liiklustrahvid

Lätis karmistuvad liiklustrahvid ja hakatakse trahvima ka väga väikeste eksimuste eest, kuna vastava ametkonna sõnul on tõstetud nende kohustusi riigieelarve täitmise osas. Samas on Lätis seni olnud näiteks kiiruseületamise eest paljude maadega võrreldes kordades madalamad trahvid – kui praegu läheb kui 20 km/h võrra lubatud piirkiiruse ületamine maksma umbes 7 eurot, siis see peaks kolmekordistuma, et jõuda naaberriigi Poolaga samale tasemele.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: yumsugar.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt