Leedu kuumad uudised 8. – 21. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2013 kell 13:45Leedu on sotsiaalse sidususe murelaps

Bertelsmann Foundation avaldas sotsiaalse sidususe uuringu andmed, mille alusel 34 Euroopa riigi hulgas on Leedust selles valdkonnas kehvemas seisus ainult Läti, Bulgaaria, Kreeka ja Rumeenia. Tugevaim sotsiaalne sidusus on Põhja-Euroopa maades.

Leedus tuvastati eriti madal kodanike kaasatus, mis on taasiseseisvuse ajal isegi langenud. Link.

 

Õlletootmine õilmitseb, aga veinimüük vireleb

Leedus kurdavad veinitootjad,  veinide maaletoojad ja müüjad, et õlut soosiv aktsiisipoliitika on juba mõjutanud turgu ebaõiglaselt veini kahjuks (praegu maksab poole liitri õlle pealt tabija 20 senti ja pudeli veini eest 1,5 litti) ning uued aktsiisitariifid ainult lisavad ebavõrdsust. Link.

 

Leedus ruulib president täiega

Euroliidu eesistujamaa staatus on ilmselt lisanud ka maa presidendi populaarsust Leedus endas. Kui juunis oli positiivsel arvamusel presidendist 65,5% elanikest, siis juulis juba 69,1%. Samas ei jää peaministergi kaugele maha – tema vastavad näitajad olid juunis 61,9% ja juulis 61,2%.

Leedu ajakirjanduses on juba üles võetud küsimus, kas president mitte liiga ainuisikuliselt ennast euroliidu eesistujamaa staatuses ei kehtesta. Näiteks kohtus ta hiljuti euroliidu tööstusjuhtide esindajatega, kutsumata sama laua taha Leedu enda tööstureid. Vea parandas peaminister, kelle poolt korraldatud pidulikul söögikorral Euroopa ja Leedu tööstusliidrid lõpuks ka omavahel kokku said. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt