Rootsi kuumad uudised 1.–14. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2013 kell 10:49rootsi

Omar Mustafa – praegu kuumim poliitik Rootsis

Omar Mustafa, kes on Rootsi Islamiühenduse esimees ja kuulub ka Rootsi Sotsiaaldemokraatlikku parteisse ehk on seega valitsuskoalitsioonipartei liige, on koduvalt oma konfliktsete seisukohtade ja tegude tõttu sattunud nii meedias kui ka ühiskonnas halvakspanu alla ning nüüd on ta juba tule all ka oma partei sees.

Nimelt kuuluvat tema “vägitegude” hulka antisemitism, homovastalisus, naiste võrdõiguslikkuse küsimärgi alla panemine ning välispoliitikas nii oma partei kui ka valitsuse liinist erinevate seisukohtade väljaütlemine. Näiteks on ta nimetanud Twitteris Rootsit seoses Mali sündmustega USA 51. osariigiks. Link 1, link 2, link 3.

 

Rootsi toitumisguru nõuab enda vana mudeli kukutamist

Rootsi toitumisguru Britt-Marie Dahlin, kes 37 aastat tagasi tuli välja ülemaailmse kuulsuse saavutanud taldrikul toidu proportsioone paikapaneva mudeliga, mida tuntakse taldrikureegli nime all ka Eestis, tahaks nüüd mudeli proportsioone muuta, kuna inimesed liiguvad aina vähem ja seetõttu vana toitumismudeli juurde jäädes ületoitumus ja -kaalulisus aina kasvab.

Ennekõike rõhutab ta vajadust vähendada energiarikka, kuid vitamiinivaese toidu nagu kartul, riis, pasta ja leib-sai osakaalu, kompenseerides seda köögiviljade ja juurviljade osakaalu suurendamisega. Link.

 

Stockholmi kesklinnas elab alla nelja elaniku?

Arjeplog Rootsis Lapimaal on Rootsi kõige hõredama asustusega omavalitsus (3136 elanikku, nendest 1950 omavalitsuse keskuses (14 600 km2)), samas kui Stockholmi kesklinn on Rootsis kõige tihedama asustusega. Kui kehtestada Arjeplogi asustustihedus Stockholmi kesklinnale, kus muidu elab 250 000 elanikku, siis oleks seal ainult 3,7 elanikku. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt