Rootsi kuumad uudised 15.–28. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. aprill 2013 kell 12:59rootsi

Rootslased tunglevad tööle … Norrasse

Norra tööjõuturu on võtnud sihikule uus laine rootslasi, pagedes Rootsi enda majanduse jahenemisega kaasneva tööjõuturu surutise eest. Kui varem oli rõhk teenindusel, siis nüüd on kõige aktiivsemad akadeemilised töötajad ja insenerid. Näiteks kui varem töötas Norra nafta- ja gaasitööstuses mõni üksik rootslane, siis nüüd on neid seal tööl juba tuhandeid. Nii varasemates lainetes kui ka praeguses buumis osalevad tervishoiutöötajad. Umbes 70% kõigist Norra kolivatest rootslastest asub elama Oslo piirkonnas. Link.

 

Rootsi sõjaline võimekus küsimärgi all

Rootsis on pandud küsimärgi alla riigi sõjaline võimekus, kuna kahele Venemaa õhujõudude provokatsioonile ei suudetud mingil moel reageerida. Samas paistab sealset kaitseministrit rohkem murelikuks tegevat fakt, et nende vahejuhtumitega seotud info on õhujõududest kuidagi meediasse lekkinud.

Meedia on hakanud avalikult käsitlema ilmselt Rootsi riigi sõjalist valmisolekut kompromiteerivat infot, kuivõrd piiratud on Jas Gripeni hävitajate tegevus ehk lennuks vajalikud ressursid on sedavõrd kokku tõmmatud, et kiirreageerimine võib osutuda ühel hetkel lihtsalt võimatuks. Link.

 Stockholmis kõlas mošeest esimest korda kutse palvusele

Lõuna-Stockholmis paiknev Fittja mošee on esimene Rootsis, kust kõlas aprilli lõpus riigivõimude loal avalik kutse palvusele. Enne lõpliku loa saamist andis kohalik politsei ka hinnangu, et palvusekutse ei riku mürapiiranguid. Nüüd on palvusekutsel lubatud kõlada reedeti kella 12 ja 13 vahel 3 kuni 5 minutit. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.