Rootsi kuumad uudised 29. aprill – 12. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 11:52sweden

Rootsis saavad naistest parlamendiliikmed ähvardusi

Pooled Rootsis parlamendiliikmetena tegutsevatest naistest on saanud viimase aasta jooksul oma poliitilise tegevusega seotud ähvardusi. Link 1, link 2.

Iron Maideni õlut ei tohi Rootsis müüa

Riiklik alkoholimonopol Systembolaget otsustas, et Iron Maideni õlut Trooper, mille etiketil on tavapärane Iron Maideniga kaasnev visuaal, ei tohi just etiketi tõttu Rootsis müüa, kuna see oleks vastuolus alkoholimüügi seadusega. Aprillis sai samalt institutsioonilt samasuguse otsuse Taanis toodetav Lust õlu, mille etiketile on joonistatud vannis istuv naine. Link 1, link 2.

 

Svenska Dagbladet eksperimenteerib jalgrattavargustega

Kuna Stockholmis varastatakse päevas sadakond jalgratast, otsustas Svenska Dagbladet viia läbi eksperimendi, milles jälgiti varastatud jalgratta liikumist rattasse peidetud GPS-saatja abil. Nii jäädvustati ratta teekond ja lugu lehes koos asjakohase kaardiga kajastades lisati rattavarga või heauskse uue omaniku jaoks tagasisidelink, kus neil palutakse anonüümselt ühendust võtta, et kuulata ära ka teine pool. Link.Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.