Uudiseid Soomest: 10 põhjust keelata lastele Muumid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 13:27 

10 põhjust keelata lastele Muumid

Soomes hakkab riik kaaluma, kas peaks suitsetamisvastaste seisukohtade toetuseks lisama Muumi-filmidele suitsetamise kahjulikkuse eest hoiatava teksti, kuna Muumipapal on piip üsna sageli suus. Ilta-Sanomate ajakirjanik pidas aga sellisest suhtumisest lähtudes vajalikuks asja veidi üle võlli keerata ja pakkus välja kümme põhjust Muumid vähemalt lastele üldse ära keelata.

Allikas: Ilta-Sanomat

 

Helsingis alustas öömetroo

Kui seni Soome pealinna metrooliiklus öösel seisis ja ühiskondlik transport toimus ainult ööbussidega, siis äsja avati ka metroos ööliiklus reede ja laupäeva ning laupäeva ja pühapäeva vahelistel öödel. Esialgu on tegemist seitse kuud kestva testperioodiga ja metroo ei ole avatud kogu öö, vaid poole kaheni.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Tänane Soome tegi restardi 1995

Helsingin Sanomate lisa Nyt püstitas hüpoteesi, et tänane Soome rajaneb eelkõige 1995. aastal lama järel tehtud restardil. Selle tõestamiseks esitati ajajadana viimase 18 aasta märksündmused nii Soomes kui ka mujal, kui neil oli selge mõju Soomele.

Allikas: Nyt

 

Soome riigieelarve läbis napilt Euroopa Komisjoni kontrolli

Soome riigieelarve läbis napilt Euroopa Komisjoni tavakontrolli ehk sedapuhku pääseti erikontrolli alla sattumisest, kuigi Soome riigivõla trend on teinud Brüsseli juba üsna murelikuks, sest see ületab järgmisel aastal euroliidus kokkulepitud lubatud määra. Euroopa Komisjoni erikontrollitava staatus tähendaks, et Soome peaks tavapärasest hoopis põhjalikumalt aru andma majandusolukorrast riigis.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soome lapsed ei mängi enam

Soomes on lapsed peaaegu loobunud lastemängudest, kuna selline tegevus olevat nii laste kui ka vanemate arvates lapsik. Süüdistav sõrm osutab digimaailma suunas, kuna see aeg, mis varem kulus lastel mängimisele, paistab nüüd kuluvat digimaailmas aega veetes. See aga omakorda lühendab lapsepõlve ning vähendab loovust ja iseseisvat mõtlemist – rääkimata füüsilise koormuse vähenemisest.

Allikas: Ilta-Sanomat

 

Pilt: Wikipedia / Olimar

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt