Soomes paljastati ulatuslik internetispionaaž

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. oktoober 2013 kell 19:08Telekanali MTV3 uudiste käsutusse jõudnud andmetel on Soome välisministeeriumis ilmsiks tulnud ajaloolise ulatusega internetispionaaž, mis võib olla kestnud kuni neli aastat. Kevadtalvel avastati tõsised sissetungid arvutivõrkudesse. Spionaažis kahtlustatakse Vene ja Hiina luureagentuure ja nende eesmärgiks arvatakse olevat Soome ja Euroopa Liidu teabevahetus. Ei ole veel ka kindel, et probleem lahendatud on.

 

Avastust hoiti salajas ja sellest teadis väga kitsas ring inimesi. Häkkimise ulatus ei ole veel nüüdki selge, kuid välismaalt tehtud võrguoperatsioonid on olnud väga ulatuslikud ja kestnud aastaid.

Võrguluurele saadi jälile Soome julgeolekuametnikele välismaalt tulnud vihje põhjal. Vihje sai Soome CERT (Computer Emergency Response Team) või kaitsepolitsei, igatahes ei saanud asjale jälile soomlased ise.

Üks teravatest küsimustest on see, kas Soome teavitas oma EL partnereid võimalikust lekkest või mitte. Skandaal võib määrida Soome mainet tehnoloogiakantsina.

 

 

 

Allikad: BNS, MTV3

Foto: sunyrockland.edu

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt