Naabrid: Soomes on ilmselt üle 650 orja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2013 kell 9:00Asjatundja: Soomes on üle 650 orja

Rahvusvaheliselt tunnustatud orjanduse asjatundja, Hulli ülikooli professor Kevin Balesi ütles orjandusvastase organisatsiooni Walk Free raportit kommenteerides, et Soomes töötab orjadena –  näiteks seksiäris või talutöödel – üle 600 inimese.

”Ametnike andmeil oli 2009. aastal Soomes 65 orjanduse juhtumit ja 2010. aastal 79 juhtumit,” sõnas Bales ja lisas, et Lääne-Euroopa riikide kogemuse järgi jõuab võimudeni info vaid kümnendikust kõigist orjastamisjuhtumitest. Seega pole välistatud, et Soomes võib elada vähemalt 650 kuni 790 orja. Link.

 

Helsingis toimus suur meeleavaldus Venemaal vangistatud roherahuaktivistide toetuseks

Helsingis toimus 5. oktoobril suur Greenpeace’i poolt korraldatud meeleavaldus Venemaal vangistatud Greenpeace’i aktivistide toetuseks ja nende vabastamise nõudmiseks – politsei korraldas liikluse ümber ja tuhatkond inimest marssis Kiasma muuseumi juurest läbi kesklinna Vene Föderatsiooni saatkonna juurde Tehtaankatul.

Greenpeace’i andmetel toimus samaaegselt vastavaid tugiaktsioone üle kogu maailma 140 kohas. Link.

 

Tailastest marjakorjajad streigivad

Soomes alustasid poolsada taimaalasest marjakorjajat augustis tööseisakut, kuna marjakorjamist korraldanud Soome firma ei täitnud tailaste arvates kokkuleppeid. Näiteks kui marjasaak osutus mingis kohas kas oodatust vähemaks või marjad seal lõppesid, siis pidi firma marjakorjajatele uue korjamiskoha otsima, kuid nii ei toiminud see juba päris algusest peale ning lisaks sellele olid ka muud tingimused üsna ebainimlikud.

Kui tailased said kontakti kohaliku tööhõivekeskusega, siis sealt saadud nõu ja toe najal päädis korjajate ja firma vastasseis lõpuks korjajate streigiga ning nüüd on asi viidud kohtusse. Praeguse seisuga ei ole näiteks 20 korjajat saanud firmalt mingit tasu tehtud töö eest ja kogu rühm on üle saja tuhande euroga miinuses. Link.

 

Soomes plaanitakse uut lipupüha

Soome siseministeerium on käivitanud algatuse täiendamaks riiklike pühade kalendrit 20. novembril tähistava laste õiguste päevaga, millest saaks riiklik lipupüha. Põhjendustena tuuakse esile, et emadel ja isadel juba oma kalendripüha on ning vananevale elanikkonnale tuleks meelde tuletada, et ühiskonna tulevik peitub lastes. Link.

 

Nokia kandis võib suunata osa liiklusviitasi… Microsofti

Nokia(Soome väikelinn) kandis on naljahambad hakanud Nokia poole viitavaid liiklusmärke ümber tegema, nii et nüüd viitavad need hoopis Microsoftile. Link.

 

 

Foto: allvoices.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt