Uudiseid Soomest: kirik nõuab riigilt suuremat rahalist toetust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 11:02Soomes nõuab kirik riigilt suuremat rahalist toetust

Soomes on kirik esitanud riigile taotluse, mille alusel aastatel 2014–2016 tõstetaks riigi poolt maksutuludest kirikutele eraldatavat toetust. Eelmisel aastal oli toetuse kogusumma 96 miljonit eurot, kuid kiriku hinnangul kulus kirikutel kokku 139 miljonit eurot. Kui riik on planeerinud 2014. aastaks kiriku osaks maksutuludest 2,8%, siis kirik ise taotleb nüüd 3,7% suurust osa maksutuludest.

Allikas: Talouselämä

 

Helsingil on vinge tulevikuvisioon – peamised transpordikoridorid muutuvad asumiteks

Helsingi uut üldplaneeringut kavandades on tuldud välja ideega, mille elluviimine muudaks ka praeguse linnaruumi kompaktsemaks ja pidurdaks selle edasist laialivalgumist. Nimelt praegused peamised transpordikoridorid Länsiväylä, Itäväylä ja Hämeenlinnanväylä muutuksid asumiteks ehk ehitataks tihedalt täis elamispindasid ning praegused linnaruumi sees olevad maanteed muutuksid tänavateks.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomes sai eelmisel aastal üle pika aja enim tulu naine

Soomes avalikustati äsja eelmise aasta maksuinfo ja selle ümber tekkinud tavapärase „kes kui palju teenis“ eufooria kõrval valmistab elevust ka tõdemus, et üle hulga aja on kõige rohkem tulu saanud naine (Leena Niemistö, kes müüs oma meditsiiniettevõtte) – nimelt viimati oli naine selles nimekirjas esimene aastal 1999. Ka üldisemas plaanis paistab naiste osakaal edukate soomlaste hulgas tõusvat, kuigi meestel on tipus jätkuvalt selge ülemvõim.

 

Allikad: Helsingin Sanomat, HS2

 

Ebakindlus majanduses mõjutab pikkujoulu’sid

Soomes paistab majanduses valitsev ebakindlus selgelt mõjutavat organisatsioonide ja ettevõtete tavapärast eeljõulupeo ehk pikkujoulu’de tava novembris ja detsembris: pidude reserveerimine restoranidesse toimub varasemast hiljem ja ka tellimuste kogumaksumused on langemas.

Allikas: HS

 

Helsingin Sanomate lugejad avaksid Soome piiri venelastele

Helsingin Sanomate lugejate arvates oleks viisavabadus Venemaaga Soomele olulisem kui turvariskid, sest sellega kaasneks turismibuum, mis mõjutaks positiivselt kogu majandust ning suurem liikumisvabadus tooks kaasa ka rohkem suurinvesteeringuid Venemaalt Soome.

Allikas: HS

 

Foto: baltictravelcompany.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt