Naabrid: Soome peaministrit kahtlustatakse eurokarjääri ettevalmistamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2013 kell 14:29Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Soome peaministrit kahtlustatakse eurokarjääri ettevalmistamises

Soome peaministri hiljutine intervjuu Financial Timesile võeti Soomes vastu kommentaaridega, et kuna artiklis Soome oludest ja asjadest pea üldse juttu ei olnud, küll aga vannuti jätkuvat toetust eurotsooni probleemsete liikmete toetamisele, võib see tähendada Jyrki Kataineni eurokarjääriks valmistumist.

Allikas: Financial Times

 

Soome ettevõtjad on mures noorte võõrkeelteoskuse pärast

Soome ettevõtjate katusorganisatsioon Elinkeinoelämän keskusliitto (EK) on väljendanud muret Soome noorte võõrkeelteoskuse pärast, kuna inglise keelega on kõik üsna heal järjel, aga muud keeled kipuvad unarusse jääma. Näiteks vene keelega seoses on see probleem üleval juba mõnda aega, aga ettevõtjad mainivad ka muid globaalse tähendusega kasvuturgusid, kuhu väikesest Soomest minnes ainult inglise keelega hakkama ei saa.

Allikas: MTV3

 

Supercell tegi võimsa tehingu ja leevendas soomlaste Nokia-pohmelli

Nokia saatusest masendunud soomlasi rõõmustas mängutootja Supercell tehing, millega  jaapanlased ostsid 51% firma aktsiatest 1,1 miljardi euro eest, jättes samas nii firma tegevuse kui ka juhtimise Soome. See on väga hea hind vaid 3 aastat tegutsenud ja 2 tasuta mängu – Clash of Clans ja Hay Day – turule viinud 130 töötajaga firma kohta.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Tagurpidi Soome – eksinud firma otsib taga väärkoheldud klienti

Kui seni oleme harjunud nägema, kuidas sotsiaalmeedias avaldavad kliendid firmade kohta arvamust või keegi palub jagada kadunud asjade kohta infot, siis hetkel toimub Soomes hoopis teise suunaga protsess – ABC tanklakett otsib Facebooki abiga taga ühte konkreetset väärkoheldud klienti.

Allikas: Talouselämä

 

Soome läheb põhja ehk parlamendile tutvustati Arktika strateegiat

Peaministri poolt äsja parlamendile tutvustatud Soome Arktika strateegia lähtub sellest, et Soome asend karmis põhjas ei saa jääda probleemiks, vaid tuleb pöörata konkurentsieeliseks. Selleks tuleb oma vastavaid teadmisi, oskusi ja kogemusi väljaspoole müüa ning luua seekaudu ka uusi töökohti. Norra ja Rootsi on juba seda teed läinud ning märgata on ka Venemaa kasvavaid ambitsioone karmis põhjasuunas olevate ressursside kontrollimisel. Kontrolli eesmärgiks  peaks aga olema jätkusuutlik tasakaal keskkonna säästmise ja äri huvides ärakasutamise vahel.

Allikas: Kokoomus

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: European People’s Party / Wikimedia Commons

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt