Venemaa kuumad uudised 29. aprill – 12. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 13:28Welcome-to-Russia

Välismaal ennustatakse Venemaa majanduskasvu rekordpidurdumist

Välismaal ei usuta enam Venemaa majanduskasvu jätkumist ja paljud instantsid on hakanud välja käima viimaste aastate tagasihoidlikumaid prognoose. Näiteks EBRD ennustas veel jaanuaris Venemaa tänavuseks majanduskasvuks 3,5%, aga nüüd ainult 1,8%. Tõenäoliselt on võetud tõsiselt majandusarengu ministri Andrei Beloussovi hoiatust, mis kaasnes uudistega, et esimese kvartali kasv oli ainult 1% ja aasta kaks viimast kvartalit võivad lausa langust näidata. Link.

 

Venemaal elatakse söömiseks, mitte süüakse elamiseks…

Üle 25% Venemaa täiskasvanud elanikest on rasvunud ja 55% ülekaalulised, kusjuures ülekaaluliste osakaal, eriti naiste hulgas, aina tõuseb. Link.

 

Avati Mariinski II

Kuulsa Peterburi Mariinski Ooperi- ja Balletiteatri uus maja Mariinski II avati äsja tõelises tähesajus Putinist Domingoni vastuoluliste tunnetega – maja kaubanduskeskuslik välisilme on saanud kriitika osaliseks, kuid samas olevat saalide akustika ja kõik tehnilised lahendused maailma tipptasemel. Kanada firma Diamond Schmitt Architectsi projekteeritud ja 22 miljardit rubla maksma läinud 7-korruselise teatri ehitamiseks kulus kaheksa aastat. Link 1, link 2.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt