Venemaa plaanib tuumajäätmete hoidla rajamist Eesti piiri lähedale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2013 kell 19:12Venemaa kavandab Eesti piiri lähedusse Leningradi oblastisse radioaktiivsete jäätmete hoidlat, Eesti keskkonnaministeerium saatis riigikogule ja valdkonnaga seotud ametitele tutvumiseks hoidla rajamise keskkonnamõju hindamise aruande, vahendas BNS.

 

Venemaa saatkond Tallinnas edastas Eesti võimudele tutvumiseks keskkonnamõju hindamise kokkuvõtliku informatsiooni madala ja keskmise aktiivsusega radioaktiivsete jäätmete hoidla rajamise kavatsusest Leningradi oblastis.

Kuigi Venemaa ei ole Eestit varem kõnealusest plaanist teavitanud, siis on võimalik praeguses etapis tutvuda keskkonnamõju hindamise kokkuvõtliku dokumendiga ning esitada selle kohta märkuseid ja kommentaare, kirjutas keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus ERR-i uudisteportaali teatel Eesti parlamendile saadetud kirjas.

Kõnealuse projekti arendaja on radioaktiivsete jäätmete käitlemise ettevõte RosRAO. Kuna Venemaal on mitmeid tuumaenergia rajatisi, mis toodavad erineva kiirgustasemega tuumajäätmeid, siis on vajadus rajada kõnealune radioaktiivsete jäätmete hoidla. Hoidla suuruseks on kavandatud kokku kuni 250 000 kuupmeetrit ning selle töötamise aeg võib ulatuda poole sajandini.

Venemaa kaalub radioaktiivsete jäätmete rajamise asukohana Lubanovot, Sosnovõi Bori (u 70 km kaugusel Eesti piirist) ning kahte asukohta Kastivskojes.

 

Allikad: BNS, РБКERR, Cleandex

Foto: fedpress.ru

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt