Naabrid: Vene duumadelegaat keelaks geidel veredoonorluse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2013 kell 16:43Duumadelegaat ja Moskva linnapeakandidaat keelaks geidel ja biseksuaalidel veredoonorluse

Duumadelegaat Mihhail Degtjarjov, kes on ka Moskva linnapeakandidaat, esitas ettepaneku koostada seadusesse säte, mis keelaks geidel ja biseksuaalidel doonoritena verd anda. Poliitik ise põhjendab oma initsiatiivi mitte geivastalisusega, vaid murega vere saajate tervise ja turvalisuse pärast, viidates geikogukonna seas kõrgemale AIDS-i esinemissagedusele. Link.

 

Peterburi saab jalgrattainfrastruktuuri

Järgmisest kevadest on Peterburis rattasõit senisest turvalisem, sest peale pikki läbirääkimisi linnavõimudega kauplesid rattakogukonna esindajad välja tänavatele jalgrattaradade mahamärkimise ja kergliiklusteede rajamise. Alustatakse kesklinna parkidega ja äärelinnadega ning seejärel jätkatakse uuselamurajoonidega. Võimalik, et linnavalitsuses asub tööle omaette ametnik, kes hakkab tegelema jalgrattaliikluse teemaga. Link.

 

Venemaal on vähemalt pool turul liikuvast antiigist võltsing

Venemaa antiigiturul liikuvast kaubast on ekspertide hinnangul vähemalt pool võltsing. Vastava turu kogukäibeks hinnatakse aastas 200 miljonit dollarit ja Venemaal tegelevat antiigikogumisega umbes 2 miljonit inimest. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt