Venemaal toimus suurim külma sõja järgne sõjaväeõppus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuli 2013 kell 15:49Juuli keskel toimunud suurim külma sõja järgne sõjaväeõppus Kaug-Idas oli Vene sõjaväe eruohvitseri Konstantin Sivkovi sõnul simulatsioon Jaapani ja USA vägede rünnakust. Hiina piiri ääres toimunud õppusel osales 130 lennukit, 70 laeva, 5000 tanki, 160 000 sõdurit ja kasutusel oli 320 tonni sõjatehnikat.

 

Suurõppus toimus president Vladimir Putini käsul, kes andis relvajõududele ülesande olla lahinguvalmis lühiajalise etteteatamisega. “Sahhalini saarel toimunud manööver kujutas endast vasturünnakut Jaapani ja USA vägede hüpoteetilisele rünnakule,“ ütles Sivkov BBC-le.  Jaapani kaitseväed olid 15. juulil aga koguni sunnitud välja saatma oma luurelennukid, et kontrollida võimalikku piiririkkumist Kuriili saarte kohal.

Kuigi Venemaa eitas väidet, et õppused sisaldasid ka rünnakut Hiinale, ütles sõltumatu sõjaväeanalüütik Aleksandr Hramtšihin, et maismaal toimunud manööver oli suunatud Hiinale ning merel ja saartel toimunud õppus Jaapanile.

Putin, kes viibis isiklikult õppustel, ütles, et ta on tulemuse üle uhke ning see näitab, et Venemaa sõjaväe lahinguvalmidus on kõrge.

Õppuste taustal tasub meelde tuletada asjaolu, et USA ja Venemaa huvid on Süürias teravas vastuolus ja pinged kahe suurriigi vahel on hakanud taas kasvama. Ameerika toetus mässulistele on vihastanud Venemaad, kes toetab tugevalt Assadi valitsust.

Kui USA sõjaväe eelarve kahanes 2013. aastal 15% võrra, siis Venemaa sõjalised kulutused tõenäoliselt tõusevad järgmise kahe aasta jooksul 60%.

Ühtlasi ehitab Venemaa praegu suurt sõjaväekompleksi Venemaa lõunaosas, kus asub ka uus raketikaitseradar, mille eesmärk on Euroopast suunatud rakettide tõrjumine. Samuti töötavad venelased välja uut mandritevahelist ballistilist tuumaraketti Yars-M, mis suudaks murda läbi USA raketikaitsesüsteemide.

 

Allikad: Infowars, BBC, RIA Novosti, Yahoo News, Global Research, Pravda.ru

Foto: godfreydaily.wordpress.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt