Venemaa kuumad uudised 8. – 21. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2013 kell 11:59Gruusia veini vaevaline tagasitulek Venemaa turule

Kuus aastat kestnud Gruusia veinide Venemaale toomise keeld sai juuli alguses ümber, kuid peale diplomaatiliste suhete lappimise oodatav turu taasvallutustriumf ei pruugi õnnestuda.

Kui enne turukeeldu oli Gruusia veinide osakaal Venemaa turul 10%, siis nüüd on selle niši täitnud Hispaania ja Lõuna-Ameerika odavamad veinid ning mägede poegadele ennustatakse turu taasavamise esimeseks piiriks ainult 2% suurust osa. Link.

 

Venemaal tunnistati ettevõtete pankrotid sotsiaalseks probleemiks

Venemaal tunnistati ettevõtete pankrotid sotsiaalseks probleemiks ja alustati seaduseelnõu ettevalmistamist, mis peaks käesoleva aasta lõpuks kehtestama ettevõtetele lisakohustusi sotsiaalkindlustuse ees, millest oleks võimalik maksta välja kättesaamata jäänud töötasusid pankrotti läinud ettevõtete töötajatele. Link.

 

Navalnõi ja Kirovlesi kaasus tegelikult Venemaa majanduses norm

Navalnõile kokkukeeratud süüdistus seoses väidatavalt puutöötlusettevõttest Kirovles tema poolt skeemitades varastatud vahenditega, mis olevat Kirovi oblastile toonud miljonite rublade suuruse kahju, on saanud majandusekspertide kommentaarides hinnangu, et nüüd miskipärast kohtuni ja vangistava kohtuotsuseni jõudnud kaasus on Venemaa (metsa- ja puidu)majanduses pigem norm kui erand.

Nimelt on Kirovles riiklik tootja ja Navalnõi ettevõte oli üks paljudest Kirovlesi toodangu legaalsetest vahendajatest-edasimüüjatest ning väidetavalt väljaskeemitatud raha ei ole tegelikult midagi muud kui vahendaja poolt teenitud tasu toodangu sisseostmise ja edasimüügihinna vahelt. Nüüd ongi majanduseksperdid ja -ajakirjandus tõstatanud küsimuse, kas Navalnõi kaasusest peaks järeldama, et Venemaal on vahendamine muutunud lindpriide valdkonnaks ja sellega tegelevad miljonid inimesed on jäänud väljaspoole seaduse kaitset, kuna tootjal olevat õigus mitte ainult sellele rahale, mille eest vahendajale toodang müüdi, vaid ka vahendaja poolt edasimüügiga teenitule. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt