Ajatu: Saksamaa üks kuulsamaid UFO-juhtumeid toimus 16. sajandil Nürnbergis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2015 kell 20:50 

Pakume igal õhtul lugemiseks ühe varem avaldatud artikli. Tänane “Ajatu” ilmus Telegramis esimest korda 14. aprillil 2014. 

Paljudes kultuurides on ajaloolisi legende ja müüte, mis kirjeldavad kokkupuuteid UFO-de või maaväliste eluvormidega; isegi piibel mainib Hesekieli raamatus kohtumisi maaväliste objektidega. Mida ajas edasi, seda täpsemaks on muutunud ka UFO-de kirjeldused: üks neist põnevatest ajaloolistest jäädvustustest pärineb Euroopast, täpsemalt 16. sajandi Saksamaalt Baierist. Nürnbergi taevase nähtuse puhul on tegemist UFO-juhtumiga, mille tunnistajaks oli palju inimesi ning mis sai dokumenteeritud tollele ajale kohaselt puulõikena.

 

Hans Glaser, Nürnbergist pärit kirjastaja ja puulõigete valmistaja, on saanud tuntuks eelkõige oma 1561. aasta 14. aprillil lendlehel avaldatud artikli tõttu, mis kirjeldas sadu riste, kerasid ja torusid Nürnbergi linna kohal võitlemas. Avaldatud teksti järgi kadusid mitmed nähtud objektid päikesesse ning ülejäänud haihtusid peale maale kukkumist paksudesse tolmupilvedesse. Glaseri taevast sõda kujutavat puulõiget säilitatakse Zürichi keskraamatukogus.

Glaseri puulõige sai esmakordselt laiemalt tuntuks, kui Šveitsi psühhiaater Carl Jung selle oma 1958. aasta raamatus “Tänapäeva müüt: asjadest, mida nähakse taevas” (Flying Saucers: A Modern Myth of Things Seen in the Skies) avaldas. Teadaolevalt seostas just nimelt Jung 16. sajandi ajaleheartiklit esmakordselt UFO-dega, ehkki ta küll väitis, et UFO-de puhul on tegemist pigem alateadlikult sündinud müüdiga. Ajaloost on teada, et Glaser valmistas puulõike 10 päeva pärast taevaste sündmuste juhtumit ning toetus selle valmistamisel pealtnägijate kirjeldustele ning mitte iseenda tähelepanekutele. Puulõikega kaasnev tekst kirjeldas taevaseid objekte kui “äärmiselt hirmuäratavat vaatepilti”, milles objektid “üksteise vastu võitlesid”.

 

Jumalikud seosed

Renessanssiaegne Euroopa oli loomulikult jumalakartlik ning rikkaliku keelega. Tegemist oli ühiskonnaga, mis alles hakkas taas huvi üles näitama tähtede ja planeetide vastu; see oli ajastu, kus ebaloomulikke sündmusi tihti seostati jumalike ilmutuste või imedega. Kõigest 40 aastat enne nimetatud sündmust oli itaalia filosoof, preester ja kosmoloog Giordano Bruno mõistetud surma ketserluse eest, mis seisnes tema nägemuses universumi lõpmatusest ning mitmete meie päikesele sarnaste tähtede olemasolust.

Seega, ehkki Nürnbergi 1561. aasta UFO-nähtusel oli küll palju pealtnägijaid, jõudis artiklisse kirjeldus, mille järgi “taevaste kerade vahel paistsid mõningad veripunased ristid, mille vahel omakorda oli võimalik märgata veripunaseid, tagantpoolt jämedamaks muutuvaid muruliblede kujulisi ribasid, mis omavahel segunesid ning mille kõrval oli näha ka nelja või enamat kera.” Kirjelduse järgi hakkasid need kõik taevased objektid omavahel võitlema ja see lahing kestis rohkem kui tunni. Lisaks, nagu võib arvata, tõlgendas ajaleheartikkel taevast sündmust loomulikult jumaliku ilmutusena, manitsedes rahvast seda mitte naeruvääristama, sest sellega võiks kaasneda jumalik karistus.

 

 

Nürnbergi 1561. aasta sündmusele järgnes kõigest viis aastat hiljem Šveitsis sarnane taevane vahejuhtum, mille Baieri inimesed taas oma ajalehes avaldasid. Allikad väidavad, et siis võitlesid taevas mitmed mustad sõõrid, mis aeg-ajalt ka punaseks värvusid. Selle puulõike autorit ei ole aga kahjuks suudetud tuvastada. 16. sajandi ajalehtedes on ennegi kujutatud mitmeid astronoomilisi nähtusi kummalistel viisidel, näiteks virmalisi võidi kujutada verise vihmana jne. Seega 1561. aasta kontekstis ei ole taevased verekarva ristid küll midagi väga enneolematut, kuid teadmata jääb kahjuks ka taevase lahingu osapoolte tõeline välimus.

Ehkki on küll üsna ahvatlev jätta kogu ajaloo taevane UFO-võitlus tollase ajakirjanduse fantaasiavaldkonda, ei tasu kõrvale heita ka teooriat, et tegemist oli tõepoolest millegi äärmiselt erilise ning olulisega. Kui uskuda ufolooge, siis on UFO-d külastanud maad juba tuhandeid aastaid. Vihjed nende külaskäikude kohta võivad olla peidetud müütidesse ja legendidesse või jumalike ilmutuste hulka.

 

Vaata ka videot:

 

Allikad: Disclose.tv, Outer Places, Jason Colavito, Ancient Aliens Debunked, UFO Evidence, Mistery Pile

Fotod: thelocal.de

 

Toimetas Hendrik Mere

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt