Üheotsapiletit Marsile ihaldab ka neli inimest Eestist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2013 kell 16:45Käesoleva aasta aprillis kuulutati välja konkurss Mars One võimalusega osaleda uue asumi rajamisel Marsile. 2011. aastal kokku tulnud algatusrühma käivitatud projekt näeb ette reisikotid valmis panna aastaks 2023. Internetis viis kuud kestnud kolonistide kandidaatide sooviavalduste vastuvõtmine on tänaseks lõppenud: Marsile soovib lennata 202 586 vabatahtlikku 140 riigist, nende hulgas ka neli eestimaalast, kirjutab Kristjan Port Alkeemias.

 

Peamiselt hollandlastest, ühest ameeriklasest, kanadalasest ja india alamast koosneval tuumikrühmal õnnestus esimese aastaga koguda piisavalt sponsoreid, tänu millele alustati Maalt Marsile kolida soovijate kandidaatide otsingutega. Sponsorite ärarääkimiseks polnud vaja kuigi palju muinasjuttu ja õhku oma lubadustesse panna, sest vajaminev tehnoloogia kohale sõiduks ja asumi rajamiseks on juba täna olemas. Põhiliseks lävendiks teel Marsile olid ja on raha ning vabatahtlikud asunikud.

Plaanide järgi inimesed esimese reisiga kaasa ei sõida, sest esmalt vajab asumi paik tehnilist ettevalmistust. Seda teevad peamiselt robotid, mis saadetakse teele koos ehitusmaterjalidega. Seejärel lähevad teele esimesed asunikud, kelle ülesandeks on esmalt ise kohaneda ja seejärel valmistada ette platvorm ekspansiooniks, sest kahe aasta pärast saadetakse Maalt Marsile järgmine grupp koloniste.

Kokku luuakse vabatahtlikest kuni kümme neljaliikmelist tiimi, kes läbivad seitsmeaastase ettevalmistuse. Lõpuks saab üks tiim esimesteks inimesteks Marsil. Pikk treening on vajalik lisaks tehnilisele ettevalmistusele, harjumaks mõttega, et tagasi Maale enam küüti ei saa. Kui oled kohal, siis sinna ka jääd. Lohutuseks vahest niipalju, et teoksil olevate plaanide järgi laieneb interneti leviala peagi avakosmosesse, see tähendab, et Marsil ei pea netivõõrutusnähtude all kannatama.

Just äsja lõppes internetis viis kuud kestnud kolonistide kandidaatide sooviavalduste vastuvõtmise etapp, millele esitas oma andmed 202 586 vabatahtlikku 140 riigist. Praktiliselt veerand kandidaatidest tuleb USA-st, kümnendik soovijaid pärineb Indiast, 6% Hiinast jne, kümnete ja kümnete riikide kaupa tuhandeid vabatahtlikke. Eestist on end üles andnud neli inimest: 19-aastane Aleksandra, 24-aastane Risto, 19-aastane Mati ja 35-aastane Peeter. Meie kandidaadid saavad aasta lõpuks teada, kas nad jõudsid järgmisesse ringi. Kokku on valikuetappe kolm ja reisitreeningute alustajad peavad olema selged aastaks 2015.

 

Allikas: AlkeemiaProjekti koduleht

Foto: Mars One Facebook

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt