Club of Doom: mida Rooma klubi tegelikult tahab?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2023 kell 11:39Foto: Wikimedia Commons + Colemani raamatu “The Club of Rome” esikaas (ekraanikuva)

1968. aastal asutasid oletatavad filantroobid väga erilise klubi – Rooma klubi. Mõjukate ja austusväärsete mõtlejate ja filantroopide klubi, kelle õilis soov on muuta tulevik elamisväärsemaks ja päästa maailma meie kõigi jaoks. Kuid fassaadi taga on hirmutavad motiivid.

 

Kes Rooma klubist (Club of Rome) kuulnud on, seostab seda ideega grupist kõrge eetikaga inimestest, kes peavad silmas ainult ja ainult inimkonna heaolu – see on maailma tarkade eliit, kelle hinnanguid tuleb kuulda võtta ja nende järgi tegutseda.

 

Asutajad: Aurelio Peccei ja Alexander King

Ametlikult asutati Rooma klubi Itaalia töösturi Aurelio Peccei ja juhtiva Šoti teadlase Alexander Kingi vaimusünnitisena. King töötas mõnda aega Pariisi Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) teaduse, tehnoloogia ja hariduse direktorina.

Lühidalt öeldes oli klubi ametlik eesmärk inimkonna tulevikuprobleemid võimalikult varakult läbi tervikliku, interdistsiplinaarse uurimistöö välja selgitada ja sõnastada võimalikud lahendused.

Konverentsiks kohtusid nad auväärses Accademia Nazionale dei Linceis, “Ilveste Akadeemias” või õigemini “ilvese-laadsete akadeemias”. See eriti nutikate akadeemia asutati juba 1603. aastal Roomas ning selle kuulsaim liige oli ei keegi muu kui Galileo Galilei.

Uuring „Kasvu piirid“

Pärast mõningaid esialgseid raskusi moodustus konverentsil tugev tuumik, kes lõpuks nimetas end “Rooma klubiks” (CoR). 1972. aastal avaldas klubi ülemaailmse tähelepanu pälvinud uuringu „Kasvu piirid” (“The Limits to Growth”), mida toetas Volkswageni sihtasutus ühe miljoni Saksa margaga ja selle tellis Regioonide Komitee M

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt