Jüri Lina tuuritab taas! Linastub värskenduskuuri läbinud dokfilm “Hermese varjus. Kommunismi saladused”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. november 2023 kell 19:15Fotokollaaž: BreakingTheWalls + ekraanikuva + jyrilina.com + Canva.com

Kirjanik, filmimees ja vandenõude uurija Jüri Lina, kes igal aastal paar korda tuuritab mööda Eestit põnevate loengutega, on restaureerinud oma täispika dokumentaalfilmi “HERMESE VARJUS. KOMMUNISMI SALADUSED”, mille uuslinastus toimub novembri viimasel nädalal / detsembri alguses seitsmes Eesti kinos.

 

“See vapustav film sisaldab enamasti uut materjali ja on ümber monteeritud,” tutvustab Lina pressiteates. Algversioon esilinastus Rootsis, Eestis ja Soomes 14 aastat tagasi. Lisaks näitas Tallinna TV seda kolmel korral ning originaalfilmi on näinud miljonid. Filmi uusversioon esilinastus 5. novembril Rootsis, Göteborgis.

 

Filmi linastatakse: 

Tallinna kinos “Sõprus” esmaspäeval, 27. novembril kell 18. Pileteid müüakse kino kassas.

Pärnu hotelli “Strand” Jurmala-saalis, teisipäeval, 28. novembril kell 18. Pileteid müüakse saali uksel, hind 15 eurot.

Viljandi kinos Forum Cinema Tallinna mnt 22, kolmapäeval, 29.novembril kell 18. Pileteid müüakse kino kassas.

Tartus Lõunakeskuse Apollo kino 3. saalis, neljapäeval 30. novembril kell 18. Pileteid müüakse saali uksel.

Võru kultuurimajas Kannel Liiva t. 13, reedel 1. detsembril kell 18. Pileteid müüakse saali uksel. Põlva rahvast kutsutakse Võrru filmi vaatama.

Rapla kinos Tallinna mnt 17, laupäeval, 2. detsembril kell 13. Pileteid müüakse saali uksel või kassas.

Tapa kinos (Kultuurikoda) Kesk 4, pühapäeval, 3. detsembril kell 12. Pileteid müüakse saali uksel. Rakvere huvilisi oodatakse Tapale, sest Rakvere kino on hõivatud.

NB! Pärast Eesti filmiseansse saab autorile esitada ka küsimusi. Kehtib sularaha.

Kommunistlike julmuste näitamise tõttu ei soovitata seda teost alla 16-aastastel vaadata.

 

See laiekraaniline novaatorlik kunstiline teos, mis väljendatud kujundlikus võtmes, lisab andmestikule filosoofilise dimensiooni. Film on tehtud vene režissööri Andrei Tarkovski vaimus.

Polüfooniline “Hermese varjus” on Jüri Lina raamatu “Skorpioni märgi all” ekraniseering. Tundlikke vaatajaid hoiatatakse jubedate vägivallastseenide eest. Film võib kõigutada nii mõnegi vaataja poliitilisi veendumusi. Kommunism pole mängutuba, vaid kõige hullem õudustekamber.

Selles filmis näitab autor, kuidas massoonid, rahvusvahelised pankurid ja kommunistid mesti lõid ning Venemaal novembris 1917 võimule tõustes moodustasid jõhkraima ja eriti ebainimliku orjaühiskonna. Film paljastab kommunismi sügavamaid saladusi. Teos muudab nähtavaks nõukogude võimu põhjatu kurjuse, näidates ka Orenburgi lähistel Totskojes toimunud katset, kui 14. septembril 1954 plahvatati aatomipomm. Katses osales ka 45 000 sõjaväelast. Putini režiim hoiab ohvrite arvu endiselt saladuses.

Need, kes kahtlesid raamatus “Skorpioni märgi all”, ei tee seda pärast filmi vaatamist. See ekraniseering jätab igale vaatajale kustumatu mulje. Selles näeb uskumatuid võtteid KGB arhiivist.

 

Allikas: Jüri Lina pressiteade

 

Toimetas Ksenia KaskKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt