Jüri Lina kordab oma loengut “Valedest rabatud”, sest kõik huvilised ei mahtunud saali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2015 kell 17:41Augusti alguses oma suurloenguga “Valedest rabatud” mööda Eesti linnu tuuritanud Rootsis resideeriv Eesti kirjanik, filmirežissöör ja vandenõudeuurija Jüri Lina peab septembri alguses kordusloengud, kuna viimasel korral ei mahtunud kõik osaleda soovijad Tallinnas saali ära.

 

Lina kõneleb oma loengul neist meetodeist, mille abil on õnnestunud suuri masse kõige võimatumate valedega lollitada. Et aidata avalikkust ajupesu (loe: aju risustamist) läbi näha, on ta asunud väntama uut suurfilmi “Illusioonide labürint: mundris mitmekesisus”. Ta räägib ka meie tervise ja taibukuse teadlikust muserdamisest (sealhulgas meelemürkide abil), mida kinnitavad IQ-testid. Juttu tuleb ka kultuuri laostamisest, pagulastest ja inimeste võimueliidi tööriistaks muutmisest. Lisaks pajatab Lina “sotsiaalse tellimuse” loomise eeldustest ja toob ajupesust kõige pöörasemaid näiteid, millega osutab, kuidas avalikkuse tegelikkuse taju on taandunud ja võime kahtlaste asjade kohta asjakohaseid küsimusi esitada maha surutud. Tänapäevalgi kasutatakse Lääne ideoloogiaruumis Nõukogude ajupesueksperdi Anton Makarenko tõhusaid meetodeid, mis surusid ohvrid illusioonide labürinti, kus nad olid veendunud, et Lenin oli kaastundlik tööliste huvide eest seisja ja Stalin headuse kehastus.

Jüri Lina tutvustab ajupesumeetodeid läbi aegade ning annab seletuse, miks laiem avalikkus eelistab võimueliidi pööraste väljamõeldiste uskumist ja väldib kontakti tegelikkusega, tõrjudes kõiki fakte, mis nende viibimist konsensustransi (vt dr Charles Tart) seisundis häirida võiks.

 

Aeg ja koht:

Kolmapäeval, 9. septembril kell 19.00 Tallinnas Endla 59

Neljapäeval, 10. septembril kell 18.00 Rakveres Pikk 28 (hoovipealne maja)

Lisaks toimub reedel, 11. septembril Raplas, Elujõu Keskuses (Viljandi mnt 72 G) kell 18 Jüri Lina loeng “Miks on osa andmeid vitamiinide positiivsest mõjust unarusse jäetud või koguni  salastatud”, mille sisu kohta saad lähemalt lugeda siit.

 

Allikad: Pressiteade, Jüri Lina koduleht

Pildid: cliparthut.com, nordfront.se

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt