Kalliskivide tüng: kust tulevad teemandid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2020 kell 20:11Selle artikli pealkiri esitab pealtnäha väga lihtsa küsimuse: kust pärinevad teemandid? Enamik inimesi vastab selle peale, et “maa seest”. Mõned lisavad, et “neid saab ka toota”. 

 

Just, neid saab ka toota. Aga kui teemandid on niivõrd kallihinnalised, siis miks mitte toota korraga suur kogus ja teenida palju raha?

– Sest teemantide tootmine on väga kallis. Või sellepärast, et kunstlikud teemandid pole nii head kui “päris” teemandid.

– Tõesti?

– Just! Nad kasutavad kunstlikke teemante tööstuslikes valdkondades (nagu näiteks puurimisel) ja päris teemante ehetes.

– Ja isegi kui nad kuidagi oskaksid toota kunstlikke teemante odavalt, siis nad ei saaks neid müüa päris teemantide pähe, sest eksperdid saaksid sellest kohe aru. Eksju?

 

Kas on võimalik, et teemandid toodetakse Hiina tehastes samamoodi nagu kogu muud sodi, mis läänemaailma kodusid täidab? Ja siis neid müüakse teadmatutele ullikestele (kellest enamik on mehed), keda survestatakse kulutama suuri summasid läikiva nodi peale, et avaldada muljet oma naisele (ja tema sõbrannadele)?

Enne faktide ja põnevama osa juurde minemist küsime ühe lihtsa küsimuse:

Kust teemandid sinu arvates pärinevad? Ja miks sa seda arvad?

Kõigest mõni aeg tagasi uskusin ma veel tõsimeeli, et ehetes kasutatavaid teemante kaevandatakse maa seest. Ma olin kursis kunstlike teemantidega, aga uskusin keskkooli keemiatunnis õpitut, et neid kasutatakse ainult tööstuslikel eesmärkidel. Seega ära tunne üldse häbi ja vasta täiesti ausalt: kust teemandid sinu arvates pärinevad? Ja miks sa seda arvad?

Aga läheme siis edasi faktide juurde, mis muudavad su senist arusaama teemanditest:

#1 – Aastal 1982 USA väljaandes The Atlantic ilmunud artikkel, mis räägib teemantide pettusest:

“Kas sa oled kunagi üritanud müüa teemanti?”

Autor kirjeldab seda, kuidas t

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt