Simulatsioonist edasi liikudes – käes on hüperreaalsuse ajastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. august 2023 kell 11:30Foto: ekraanikuva

Oleme sümboolse meediavahetuse universumi esimesed digitaalsed asukad, kes elavad virtuaalsuse tühjas ruumis, kus subjektiivsus ja objektiivne tõde on kokku põimunud. Selle kollektiivse kogemuse keskmes leiame väljamõeldud tähendussüsteemi, mis piirab inimeste osalemist tänapäeva elu mõtestamisel, samal ajal kui aegamisi on sündimas digitaalne hüperreaalsus, tuuakse välja portaalis New Dawn ilmunud artiklis.

 

Simuleeritud reaalsus

Me elame märkide maailmas, kus peaaegu kõik meid ümbritsev on muutunud märgiliseks, seoses meedia plahvatusliku leviku ja igapäevaelus toimuvate muutustega on need arengud hoomamatult kiired. Tundub, et meie praegune ühiskonnakorraldus on asendanud kogu reaalsuse ja tähenduse sümbolite ja märkidega ning inimkogemus on nüüdseks muutunud sarnaseks reaalsuse simulatsiooniga.

Prantsuse filosoofi ja kultuuriteoreetiku Jean Baudrillardi simulatsiooni mõiste (“Simulaakrumid ja simulatsioon” on 1981. aastal ilmunud filosoofiline traktaat, milles autor püüab uurida tegelikkuse, sümbolite ja ühiskonna vahelisi suhteid – toim.), viitab ideele reprodutseeritud ja laialdaselt tõlgendatud sümbolitel põhineva reaalsuse loomest: simuleeritud r

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt