VIDEO! Kanada plaanib koostöös WEF-iga arendada ülemaailmset reisijatuvastuse seireprogrammi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. oktoober 2022 kell 18:41Kanadas esitatud läbipaistvusnõudest selgus, et riigi valitsus kavatseb alates 2021. aastast kulutada ligi 100 miljonit Kanada dollarit ülemaailmse seireprojekti KTDI ehk Known Traveller Digital Identity (Tuvastatud Reisija Digitaalne Identiteet) edendamiseks koos Maailma Majandusfoorumiga (WEF). Projekti eesmärk on luua USA kontrollitav ülemaailmne jälgimisasutus.

 

Tuvastatud reisija programm aitab levitada ja jõustada ülemaailmselt ühtlustatud biomeetrilise identiteedi andmebaasi rakendamist. Selleks teevad koostööd IT-teenuste ja nõustamise ettevõte Accenture, Maailma Majandusfoorum, USA sisejulgeolek, Kanada ja Hollandi valitsused ning nende suuremad lennujaamad.

Kontseptsioon põhineb inimeste biomeetrilisel registreerimisel piiripunktides, lennu- ja rongijaamades või lennufirmades, et inimest saaks eranditult kõigis kontrollpunktides automaatselt jälgida. Programmi katseetapp on täiesti vabatahtlik, aga edaspidi hakkab süsteem toimima pseudovabatahtlikult nn küpsisebänneri põhimõttel. Programmis osalemisel on inimese jaoks omad eeliseid ja mitteosalemisel omad miinuseid. Jälgimismeetmed võivad aja jooksul mu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt