VIDEOD: Digitaalse ID türannia levib kogu maailmas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2022 kell 10:05Digitaalse identiteedi skeemide leviku jätkudes on kogu maailmas plaanis või juba kasutusele võetud uued biomeetrilised identiteedivahendid. Allpool ülevaade maailma eri riikides toimuvatest  arengutest alates Euroopa Liidu maadest kuni USA, Aafrika ja Aasia riikide ning Austraaliani. 

 

Väljaanne Exposé on varem kirjutanud jaemüüjatele käivitatud programmist Mastercard, mis võimaldab kasutada biomeetrilisi makseviise nagu näotuvastus ja sõrmejälgede skaneerimine. Tänavu mais oli see programm Brasiilias Sao Paulos käivitunud juba viies toidukaupluses ning Aasias ja Lähis-Idas on kavas teha veel katsetusi. Mastercard teatas, et kavatseb selle ülemaailmselt kasutusele võtta hiljemalt sellel aastal.

Kuid vastav tehnoloogia levib peale eraettevõtete riigiettevõtetes. Austraaliast Maldiivide ja Ugandani võtavad valitsused kasutusele WEF-i / ÜRO digitaalsed ID-d, et luua ülemaailmne digitaliseeritud politseiriik – riik, mis kontrollib meie elu kõiki aspekte.

 

Austraalia digitaalse identiteedi seaduse eelnõu

“Kuigi Austraalial puudub vastav tehnoloogiline infrastruktuur digitaalse identiteedi kurjakuulutava potentsiaali ärakasutamiseks (nagu Hiina luuravad tänavavalgustid ja stendid), toimib see eelnõu – kas tahtlikult või juhuslikult – Hiina-stiilis sotsiaalse krediidi süsteemi alusena, kirjutas senaator Malcolm Roberts.

Veebruaris hoiatas senaator Roberts lühikeses videos austraallasi “usaldusväärse” digitaalse identiteedi seaduse eest.

“Nn usaldusväärse digitaalse identiteedi seaduseelnõu kujutab endast uut ajajärku Austraalia ajaloos, mil seisame teelahkmel vaba isikliku ettevõtluse tuleviku ja digitaalse järelevalve ajastu vahel,” ütles ta.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt