Trudeau, WEF ja Harari: “Ruumi võtavad üleliigsed sööjad”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. september 2022 kell 12:09



Fotokollaaž: Canva (Wikimedia Commons – World Economic Forum; CC-BY-4.0 © European Union 2022; Daniel Naber – CC BY-SA 4.0)

Koroonaterrorist Justin Trudeau (WEFi võsuke) on üks liidreid, kes püüab kõmiseva retoorika ja jämedate võtetega oma puudulikku kompetentsi tasa teha, rääkides aasta tagasi oma riigi kodanikega viisil, mis vastab kõigile vihakõne kriteeriumidele. Neid kanadalasi, kes ei soovinud alluda ravimifirma esindaja Trudeau “vaktsineerimisrežiimile”, nimetas Justin Trudeau rassistideks, seksistideks, äärmuslasteks, misogüünideks jt värvikate sõnadega.

 

Trudeau tituleeris kõik teistsuguse arvamuse avaldajad lõpuks inimesteks, kes teadusesse ei usu. See on piinlik, sest kellelgi, kes kasutab teadust ja usku ühes hingetõmbes ja paneb need kaks kokku, pole ilmselgelt aimu teadusest [mis ei ole usu küsimus] ja usust [mis ei ole teadus].

Trudeau nimetas vaktsiinist keeldujaid lisaks veel tähelepanuväärsete lausetega nagu:

“See on väike grupp, aga võtab ruumi. Ja juhtidena peame riiki vaadates endalt küsima: kas me sallime neid inimesi?”

Sellist retoorikat viljeleb ka Iisraeli ajaloolane Yuval Noah Harari (WEFi võsuke), kes kirjutab oma raamatus “21. sajandi õppetunnid”:

“Need kaks protsessi – biotehnoloogia koos tehisintellekti kasvuga – võivad seetõttu ühineda, mille tulemusel inimkond jaguneb väikeseks üliinimeste klassiks ja suureks kasutute homo sapienside alamklassiks. Niigi sünge olukord võib hullemaks minna, sest kui massid kaotavad oma majandusliku tähtsuse ja poliitilise jõu, siis võib riik kaotada vähemalt stiimuli nende tervisesse, haridusse ja heaolusse investeerida. Üleliigne on väga ohtlik olla. Masside tulevik sõltub seega väikese inimgrupi (eliidi) heast tahtest. Võib-olla kestab see hea tahe veel paar aastakümmet. Aga kriisi korral – ütleme kliimakatastroofi korral – oleks üsna ahvatlev ja mitte eriti keeruline üleliigsed inimesed lihtsalt üle parda visata.”

Need mõtted pärinevad bestselleri autorilt, Lääne poliitika ideede allikalt ja Maailma Majandusfoorumi (WEF) oluliselt kujundajalt, kelle kaasvõitlejate hulgas on maailma mõjukamaid ja jõukamaid inimesi. See on Big Business.

Aastakümneid tagasi tauniti seda, kes tahtis end kujutada “intellektuaalina”, st kes üritas teistele muljet avaldada oma mõtete oletatava kvaliteediga. Siis poleks kellelgi isegi pähe tulnud kasutada selliseid termineid nagu “madalama klassi kasutu homo sapiens” , kartuses, et ehitustööline, kes oskab täpselt öelda, millest tema igapäevatöö koosneb, küsib väidetavalt intellektuaalilt, milline töö kaitseb teda “kasutuks” nimetamise eest? Kuid tänapäeva maailmas pole miski liiga alatu, rumal ega moraalselt nii madal, et seda ei saaks kirjutada ega öelda. Nii võibki Harari targutada üliinimeste ja kasutute sööjate ning masside tuleviku üle.

 

Kas ta tõesti ise usub seda?

Ja kas ta tõesti arvab, et intelligentne superinimene satuks kliimapettuse küüsi? Ilmselt pole Harari ise intelligentne superinimene, vaid parimal juhul pigem keskmine mõtleja, kuid vähese kujutlusvõime ja loovusega, kes peab laenama vanu sotsiaaldarvinismi ideid, et aidata ennast ja oma rahvast, kes arvatavasti nimetab end “eliidiks”.

Tulles tagasi Justin Trudeau ning tema “inimesed võtavad ruumi ja neid tuleb utiliseerida” ütluste juurde, siis paljud kanadalased räägivad Twitteris oma peaministrile, mida nad temast arvavad, ja nõuavad tema tagasiastumist.

#TrudeauMustGo

Mõned näited:

Allikas: Twitter

 

Allikas: Twitter

 

 

Allikas: Twitter

 

Allikas: Twitter

 

Allikas: sciencefiles.org

 

Tõlkis Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt